PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
4 września w Koszalinie rozpocznie się 15. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja". Festiwal potrwa do 8 września 2018 roku.
Przez ponad dekadę, festiwal zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej, nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale "Integracja Ty i Ja" w ponad trzydziestu miejscowościach. Pięciokrotnie gościł w Parlamencie Europejskim i w Londynie, a w roku 2015 także we Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji i na Litwie.

Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja" współpracuje z wieloma fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Integrują je poprzez sztukę: przede wszystkim filmową  choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, fotografia, plastyka, a w ostatnich latach performance i happening. Podczas trwania festiwalu, swoje dokonania i niezwykły talent prezentują niepełnosprawni artyści.

Organizatorzy zapraszają niezwykłe osobowości, proponując uczestnikom festiwalu spotkania z filmowcami, sportowcami czy artystami. Szczególnie dużym zainteresowaniem i powodzeniem cieszy się panel dyskusyjny ""Bez barier", gdzie padają trudne pytania, prowadzone są trudne i czasem kontrowersyjne dyskusje na temat rodzicielstwa i seksualności. jak  Część spotkań ma miejsce w koszalińskich szkołach, Zakładzie Karnym i w wielu innych miejscach.

W latach 2003-2017 zaprezentowano ok. 600 niezwykłych filmów z całego świata przybliżających wiedzę, z czym osoby z niepełnosprawnością zmagają się w różnej od polskiej rzeczywistości. Jak funkcjonują na różnych kontynentach i krajach pojęcia integracja, bariery, tolerancja. W konkursie filmowym mierzą się co roku filmy fabularne, dokumentalne i amatorskie. Konkursowymi laureatami byli, m.in. "W stronę morza" (reż. Alejandro Amenábar), "Motyl i skafander" (reż. Julian Schnabel), "Nietykalni" (reż. Olivier Nakache,Eric Toledano), "Dziewczyna z szafy" (reż. Bodo Kox), "Chce się żyć" (reż. Maciej Pieprzyca) czy wielokrotnie nagradzana "Nasza klątwa" (reż. Tomasz Śliwiński).

W tegorocznym Jury konkursu filmowego zasiądą: Łukasz Maciejewski- filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny, Urszula Grabowska- polska aktorka filmowa i teatralna, Małgorzata Zajączkowska- aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, Sebastian Stankiewicz- aktor filmowy i teatralny, Tomasz Karcz- projektant mody, stylista.

15. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja"  potrwa od 4 do 8 września 2018 roku w Koszalinie.
MP
Integracja Ty i Ja
Ostatnia aktualizacja:  21.08.2018
Zobacz również
fot. Integracja Ty i Ja
Otwarta rejestracja na Warsaw Kids Film Forum
Zwycięzcy 6. ZFF "Spotkania z Historią"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll