PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Trzy wykłady mistrzowskie, trzy 3-dniowe warsztaty, pitching krótkometrażowych filmów lalkowych, liczne prezentacje, rekrutacja do studia LAIKA, śniadania z animacją i spotkania jeden na jednego odbędą się w ramach trzeciej edycji ANIMARKT Stop Motion Forum. Wydarzenie będzie mieć miejsce w Łodzi w dniach 8-13 października 2018 roku.
W październiku Łódź na prawie tydzień stanie się stolicą animacji lalkowej. Producenci filmowi, dystrybutorzy, przedstawiciele nadawców telewizyjnych, platform VOD, animatorzy i inni goście reprezentujący światową branżę stop motion będą dzielić się wiedzą z osobami, które w świecie animacji stawiają dopiero pierwsze kroki.

Program ANIMARKT Stop Motion Forum 2018 uwzględnia zarówno wydarzenia o charakterze otwartym, w których każdy zainteresowany może wziąć udział, jak i warsztaty otwarte i spotkania dla osób wybranych w trakcie rekrutacji. Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach ANIMARKT jest bezpłatne, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Można jej dokonać za pośrednictwem strony internetowej www.animakt.pl w sekcji Program.

Angela Poschet, fot. ANIMARKT Stop Motion Forum.

ANIMARKT 2018 - kluczowe wydarzenia

Do Łodzi z wykładem mistrzowskim przyjedzie Angela Poschet, wielokrotnie nagradzana ekspertka w zakresie organizacji produkcji i konsultantka odnoszących sukcesy filmów animowanych, m.in. nominowanego do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej "Frankenweenie" Tima Burtona. Jej Masterclass „Jak zaplanować produkcję stop motion, żeby odnieść sukces i nie stracić pieniędzy” (piątek, 12.10., godz. 16:15) będzie doskonałą okazją do zajrzenia za kulisy produkcji filmu "Wyspa Psów" Wesa Andersona z perspektywy Production Supervisora. Angela opowie o swojej pracy, zaangażowaniu i odpowiedzialności: planowaniu i monitorowaniu harmonogramu zdjęć, a także procesu tworzenia dekoracji i lalek w całym okresie trwania produkcji.

ANIMARKT będzie gościć także Alvaro Ceppi’ego, chilijskiego reżysera kreatywnego, producenta i partnera w studiu Zumbastico, który poprowadzi Masterclass „Paper Port: rozwój i produkcja latynoamerykańskiego serial paper-motion” (czwartek, 11.10., godz. 16:00). „Paper Port” to dystrybuowany w wielu krajach chilijski serial telewizyjny stanowiący połączenie papierowej animacji poklatkowej z animacją 2D. Aktualnie trwają prace nad jego drugim sezonem. W trakcie wykładu Alvaro przedstawi cały proces realizacji serialu – od pomysłu, poprzez rozwój konceptu aż po produkcję. W wykładzie weźmie udział również Carlos Bleycher, autor scenariusza tego serialu.

Alvaro Ceppi, fot. ANIMARKT Stop Motion Forum.

Czym jest animacja i jak znajomość różnych technik i trików filmowych wpływa na przyjemność czerpaną z jej tworzenia będzie zastanawiał się w trakcie swojego wykładu mistrzowskiego Barry JC Purves, reżyser, animator i scenarzysta z ponad 40-letnim doświadczeniem w tworzeniu animacji stop motion, autor trzech książek o animacji. Podczas wystąpienia zatytułowanego „Animacja – celebracja sztuczek” (sobota, 13.10., godz. 16:00) Barry zaprezentuje także, w jaki sposób bliska animatorom świadomość trików dzielona jest z innymi sztukami, takimi jak teatr, opera czy taniec.

12 października odbędzie się także jednodniowa konferencja ANIMARKT Talks, której tematem przewodnim będzie wykorzystanie animacji poklatkowej w reklamach i grach wideo. Szczegółowy program konferencji i kluczowi prelegenci zostaną ogłoszeni wkrótce.

Anna Kovring, fot. ANIMARKT Stop Motion Forum.

ANIMARKT 2018 – nowości w programie

W tym roku ANIMARKT odwiedzi Anna Kvorning, która zajmuje się wyszukiwaniem talentów dla światowej sławy amerykańskiego studia LAIKA. Podczas jedynego w Europie Środkowo-Wschodniej spotkania rekrutacyjnego, będzie szukać zdolnych animatorów lalkowych i twórców kostiumów. W spotkaniu z Anną Kvorning (piątek, 12.10.) będą mogli wziąć udział kandydaci, którzy w wyznaczonym terminie przesłali swoją aplikację i otrzymali zaproszenie na rozmowę.

Okazją do swobodnej rozmowy na poważne tematy będą śniadania z animacją. Gościem pierwszego z nich, które odbędzie się w piątek, 12 października, będzie Laure Goasguen z francuskiej firmy MIYU Distribution. Dwa animowane filmy krótkometrażowe ("Negative Space", „Garden Party”) z katalogu tego dystrybutora w 2018 roku były nominowane do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Tematem przewodnim piątkowego śniadania będzie „Dystrybucja i promocja filmów krótkometrażowych”. Z kolei w sobotę, 13 października, odbędzie się śniadanie pod hasłem „Fundusze, organizacje regionalne i animacja” współorganizowane przez Łódź Film Commission – instytucję zapewniającą kompleksową i profesjonalną pomoc producentom zainteresowanym organizacją produkcji na terenie Łodzi. Będzie to okazja do zdobycia wiedzy na temat różnorodnych możliwości otrzymania organizacyjnego i finansowego wsparcia.

13 października odbędą się również konsultacje z agencją MOMAKIN, która reprezentuje utalentowanych artystów i firmy świadczące usługi na rzecz branży animacji: animatorów, twórców lalek, dekoracji, rekwizytów, kostiumów, specjalistów post-produkcji obrazu i dźwięku. Konsultacje w ramach wydarzenia ANIMARKT kierowane są zarówno do producentów szukających członków ekipy filmowej i podwykonawców, jak i do osób poszukujących nowych zleceń przy projektach z całego świata.

ANIMARKT 2018 wspiera talenty

Pitching ANIMARKT, który w 2017 roku odbył się po raz pierwszy, okazał się wielkim sukcesem. Dzięki zdobytej wówczas nagrodzie – aporcie rzeczowym Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) – Martin Smatana z Czech, główny zwycięzca pitchingu, zrealizował swój krótkometrażowy film lalkowy „The Kite”. Fragmenty tej animacji zostaną pokazane w trakcie ANIMARKT.

Fot. ANIMARKT Stop Motion Forum.

Wzorem roku ubiegłego, reprezentanci 15 projektów wybranych do finału pitchingu, wezmą udział w dwóch sesjach treningowych: scenariuszowej z producentem i konsultantem scenariuszowym Wimem Vanackerem oraz w autoprezentacji z dziennikarką Nancy Denney-Phelps. A w czwartek, 11 października, zaprezentują się przed jury i publicznością. Pula nagród tegorocznej edycji pitchingu obejmuje: aport rzeczowy CeTA w wysokości 60 tys. zł i 40 tys. zł, a także nagrody ufundowane przez telewizję Ale kino+ , Dragonframe, DitoGear, studio Playade Sound, FestivalWhizz oraz CITIA.

Z myślą o twórcach szukających możliwości rozwijania swoich umiejętności, odbędą się trzy warsztaty. Każdy z nich potrwa trzy dni. Steven De Beul i Ben Tesseur z odnoszącego sukcesy belgijskiego studia Beast Animation poprowadzą warsztat dotyczący reżyserii animacji. Scenarzysta Carlos Bleycher specjalizujący się w tworzeniu treści dla widzów dziecięcych i młodzieżowych, w praktyczny sposób pokaże, jak należy konstruować bohaterów i scenariusze seriali animowanych (warsztat „Rozwój postaci i storytelling”). Drugi rok z rzędu swoje warsztaty z animacji postaci poprowadzi ceniony na świecie animator Tim Allen, który ostatnio pracował nad „Wyspą Psów” Wesa Andersona. 

ANIMARKT 2018 – networking

Jednym z głównych celów ANIMARKT jest umożliwienie młodym twórcom nawiązania dobrych relacji z doświadczonymi praktykami z całego świata, ale też tworzenie dogodnych warunków do inicjowania rozmów o międzynarodowej współpracy. Temu celowi służą spotkania jeden na jednego, które podczas ANIMARKT odbędą się już po raz drugi. Dodatkowo, w tym roku goście ANIMARKT otrzymają dostęp do narzędzia, które pomoże im w sprawnym umawianiu spotkań – internetowej strony Matchmaker, gdzie znajdą się profile gości ANIMARKT z informacjami na temat ich doświadczenia, a także aktualnie poszukiwanych przez nich współpracowników i projektów.

Fot. ANIMARKT Stop Motion Forum.

ANIMARKT Stop Motion Forum z roku na rok rozbudowuje swój program. Wszystkie wydarzenia jego trzeciej edycji odbędą się w kompleksie EC1, który mieści się na terenie i w zrewitalizowanych budynkach pierwszej łódzkiej komercyjnej elektrowni, która powstała w 1907 roku i działała do roku 2000. Aktualnie jest ona przestrzenią otwartą na rozmaite działania kulturalne i naukowe. Jest domem Centrum Nauki i Techniki EC1, Narodowego Centrum Kultury Filmowej, Łódź Film Commission oraz Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej (w budowie).

Cały program wydarzenia ANIMARKT dostępny jest na stronie internetowej: www.animarkt.pl. Tutaj też można zarejestrować swój udział. Aktualne informacje o ANIMARKT zamieszczane są także na Facebooku (www.fb.com/animarktPL) oraz w serwisie Instagram (www.instagram.com/animarkt).

ANIMARKT 2018 – organizatorzy i partnerzy

Organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum jest MOMAKIN – wielozadaniowy podmiot działający na rzecz popularyzacji i upowszechniania animacji, a także wspierania jej twórców w kraju i na arenie międzynarodowej. Głównymi Partnerami wydarzenia są „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi oraz Łódź Film Commission. Partnerem ANIMARKT i sponsorem nagród w pitchingu ANIMARKT zostało Centrum Technologii Audiowizualnych z Wrocławia. Partnerami są również: ASAF (Czechy), Mozinet (Węgry), Fest Anča International Animation Festival (Słowacja), Dragonframe, DitoGear, FestivalWhizz, Młodzi w Łodzi, Playade Sound, CITIA, Ale kino+ , Boutique Hotel’s, a także SPPA – Stowarzyszenie Producentów Animacji, Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych. ANIMARKT jest dofinansowany przez Fundusz Wyszehradzki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  i współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.


MP
ANIMARKT Stop Montion Forum 2018
Ostatnia aktualizacja:  14.09.2018
Zobacz również
fot. ANIMARKT Stop Motion Forum
Walny Zjazd FERA w Warszawie
Rusza sprzedaż Kart Wstępu na Camerimage 2018
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll