PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  22.01.2014
Najnowszy film twórcy „Wesela” z hukiem zadebiutował na ekranach. „Pod Mocnym Aniołem” obejrzało ponad ćwierć miliona widzów.
253 937 widzów w trzy dni wyświetlania to najlepszy wynik polskiego filmu od czasu "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida. To zarazem najlepsze otwarcie w tym roku, bijące na głowę to osiągnięte przez „Wilka z Wall Street” (147 774 widzów). No i co najważniejsze dla samego reżysera, to najlepsze otwarcie w karierze Wojtka Smarzowskiego. Poniżej zestawienie wyników otwarcia oraz łącznej widowni filmów twórcy:

"Wesele" z 2004 roku, otwarcie 20 848 widzów; w sumie 195 608 osób.
"Dom zły" z 2009 roku, otwarcie 33 337 widzów; w sumie 223 303 osób.
"Róża" z 2011 roku, otwarcie 72 920 widzów; w sumie 430 620 osób.
"Drogówka" z 2013 roku, otwarcie 176 732 widzów; w sumie 1 015 418 osób.

Film z Robertem Więckiewiczem w roli głównej ma szansę stać się kolejnym tytułem z milionową frekwencją. Świadczy o tym bardzo dobra średnia widzów na ekran – przy liczbie 250 ekranów wyniosła ona 1016 osób. Oczywiście będzie to można naprawdę stwierdzić dopiero w kolejnych tygodniach dystrybucji "Pod Mocnym Aniołem". Wiele zależy od tego, jakie spadki będzie notował nowy film Smarzowskiego.Kadr z filmu "Pod Mocnym Aniołem", fot. Kino Świat.

Na drugie miejsce spadła komedia "Wkręceni". Piotr Wereśniak jednak nie powinien  mieć powodów do narzekania. Jego film sprzedaje się bardzo dobrze i w drugi weekend wyświetlania zanotował symboliczny spadek oglądalności. Tak też film z Piotrem Adamczykiem i Bartoszem Opanią obejrzało jeszcze 117 072 osób. Po 10 dniach wyświetlania  komedia uzbierała widownię rzędu 309 tysięcy osób.

W dalszym ciągu znakomicie radzi sobie ostatni obraz Martina Scorsese. Nominowany w pięciu kategoriach do Oscara "Wilk z Wall Street" w trzeci tydzień wyświetlania zobaczyło jeszcze 94 508 osób. Film z Leonardo DiCaprio notuje już na tę chwilę znakomitą widownię – 638 tysięcy sprzedanych biletów.

Szybko gubi widzów największy hit 2013 roku. "Hobbit: Pustkowie Smauga" obejrzało jeszcze 52 502 osób. Po 4 tygodniach wyświetlania film Petera Jacksona obejrzało w sumie 1,768 miliona osób. Może być problem z osiągnięciem widowni przekraczającej 2 miliony widzów.

Na piątym miejscu zadebiutowała animacja "Robaczki z zaginionej doliny". Belgijsko-francuska produkcja, wyświetlana na 160 ekranach, sprzedaje się jednak dość skromnie. Film w ciągu pierwszy trzech dni wyświetlania obejrzało 36 158 osób.

Lepszy końcowy wynik uzyska z pewnością animacja "Skubani". Film w drugi weekend dystrybucji obejrzało jeszcze 35 730 osób. Po 10 dniach wyświetlania ma już na koncie 144 tysięcy widzów.

Z czołowej dziesiątki, największy, ponad 50 procentowy spadek oglądalności zajęła superprodukcja fantasy "47 Roninów". Film z Keanu Reevesem obejrzało już tylko 35 199 osób. W sumie, po 10 dniach – 142 tysiące widzów.

Niewielki spadek frekwencji zanotował dramat erotyczny Larsa Von Triera. "Nimfomanka. Część I" przyciągnęła w drugi weekend dystrybucji 22 489 osób. Po 10 dniach ma już na koncie 83 tysiące osób.

Dopiero na 9 miejscu uplasowała się kolejna premiera tego tygodnia. Komediodramat "Sekretne życie Waltera Mitty" w reżyserii Bena Stillera obejrzało bardzo skromne 15 187 osób.

Natomiast wyświetlane na 25 kopiach "Niebiańskie żony Łąkowych Maryjczyków" zobaczyło w premierowy weekend 1989 osób.

To był zdecydowanie najlepszy weekend tego roku jak na razie. W kinach pojawiło się 713 821, co czyni ten okres jednym z najlepszych frekwencyjnie w historii polskiego Box Office. Pozwala to wierzyć, że rok okaże się ogólnie lepszy pod względem oglądalności filmów od bardzo przeciętnego 2013 roku.

Premiery od najbliższego piątku: dramat z Tomem Hanskem „Ratując pana Banksa”; film z Meryl Streep i Julią Roberts „Sierpień w hrabstwie Osage”; film fantasy „Ja, Frankenstein”; horror „Paranormal Activity: Naznaczeni”; klasyk kina anime „Grobowiec świetlików”; film biograficzny „Hannah Arendt”; brytyjski dramat „Za tych, co na morzu”; dokument  muzyczny „Justin Bieber's Believe”.

Paweł Zwoliński
Informacja własna/ Boxoffice.pl
Ostatnia aktualizacja:  22.01.2014
Zobacz również
fot. Kino Świat
Rusza nabór zgłoszeń do dorocznych Nagród PISF
KRRiT: uwaga na wyłudzenia!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll