PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  22.08.2023
Do sieci trafił zwiastun i plakat „Różyczki 2” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego. W kontynuacji filmu występują m. in. Magdalena Boczarska, Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak, Mateusz Banasiuk, Maria Seweryn i Adrian Topol. Film walczyć będzie w tym roku o nagrody podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a do kin trafi już 20 października.
„Różyczka” nosiła w zakończeniu pytanie, które powracało w trakcie spotkań z publicznością. Widzowie chcieli się dowiedzieć, kto jest ojcem dziecka Kamili Sakowicz: mąż, ceniony pisarz, na którego donosiła, czy funkcjonariusz SB, z którym miała romans? Wydawało się, że kochała obu tych mężczyzn – przypomina Jan Kidawa-Błoński. - Początkowo nie myślano o kontynuacji. - To była zamknięta historia. Miała się zakończyć ujęciem z 1968 roku na Dworcu Gdańskim w Warszawie. Jednak z czasem scenarzysta Maciej Karpiński doszedł do wniosku, że warto dać widzom odpowiedź. Postanowił dopisać dalsze losy bohaterów - dodaje reżyser.
 
„Różyczka 2” to nieoczywista kontynuacja. Fabuła skupia się na córce Kamili. Joannę Warczewską (Magdalena Boczarska) poznajemy w momencie, który przesądzi o jej przyszłości. Kobieta zostaje wciągnięta przez szantażystę w niebezpieczną grę…
 

W obsadzie: Magdalena Boczarska (Warczewska / Kamila Sakowicz), Janusz Gajos (Prezes Marczuk), Robert Więckiewicz (Roman Rożek), Mateusz Banasiuk (Ryszard); Adrian Topol (Dawid), Maria Seweryn (Dorota), Jacek Braciak (Sobol), Paweł Małaszyński (Krzysztof)
 
Za reżyserię odpowiada Jan Kidawa- Błoński; scenariusz: Maciej Karpiński, Agatha Dominik; zdjęcia: Łukasz Gutt; muzyka: Bartosz Chajdecki; charakteryzacja: Waldemar Pokromski; scenografia: Agnieszka Bartol; producent wykonawczy: Grzegorz Olkowski; producent: Mariusz Łukomski; produkcja: Monolith Films; koprodukcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych; dystrybucja: Monolith Films.

Film trafi do kin 20 października 2023 r.LK
Monolith Films
Ostatnia aktualizacja:  22.08.2023
Zobacz również
Łukasz Żal otrzyma nagrodę na festiwalu w Toronto
Hommage à Kieślowski od 25 sierpnia w Sokołowsku
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll