PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Zbliża się premiera filmu „Fuks 2” w reżyserii Macieja Dutkiewicza. Na wielkim ekranie zobaczymy aktorów dobrze znanych z produkcji sprzed 25 lat – Janusza Gajosa i Macieja Stuhra, a także największe gwiazdy młodego pokolenia – Macieja Musiała, Katarzynę Sawczuk oraz Paulinę Gałązkę. Premiera 12 stycznia 2024 r.
- Gdy pod koniec lat 90. zaczynałem grać w filmach, Polacy rozkoszowali się właściwie powstającym wtedy u nas gatunkiem pod tytułem komedia gangsterska - mówi Maciej Stuhr. - Z niewiadomych powodów widzowie pokochali oglądanie śmiesznych gangsterów na ekranie. Największą furorę robiły te produkcje, które były trochę sensacyjne, a trochę lekkie i przyjemne. „Fuks” taki właśnie był. Mam ogromną nadzieję, że „Fuks 2” też spodoba się widzom – że wybiorą się do kin i dobrze spędzą czas. Ten film można obejrzeć jako kontynuację, ale też jako zupełnie niezależną komedię gangsterką, jakiej dawno w Polsce nie było. Taką trochę w starym stylu – dodaje aktor.

 
Stuhr po 25 latach ponownie wcielił się w Aleksa. Kiedyś grany przez niego bohater nazywał się Bagiński, dziś w jego dowodzie widnieje nazwisko panieńskie jego matki – Stawicki. Jednak to nie jedyne, co zmieniło się w jego życiu przez ostatnie ćwierć wieku. Został ojcem, zajął się prowadzeniem komisu samochodowego, zachorował na nadciśnienie i nie przypomina już siebie sprzed lat. Jednak kiedy jego syn Maciek – w którego wciela się Maciej Musiał – zakochuje się w niewłaściwej dziewczynie i wpada przez to w kłopoty. Jak się okazuje – historia lubi się powtarzać, a jabłko niedaleko pada od jabłoni.
 
- Tajemnica dobrej komedii gangsterskiej polega na tym, żeby logiczność i oczywistość złamać tak, by stała się dla widzów zagadką. I scenariusz „Fuksa 2” miał to od początku - podkreśla Cezary Pazura, który w „Fuksie 2” wciela się w bezwzględnego gangstera Mirosława Bychawskiego, któremu zaszedł za skórę Maciek Stawicki.
 
Premiera „Fuksa 2” już 12 stycznia 2024 r.

LK
Dystrybucja Mówi Serwis
Ostatnia aktualizacja:  13.12.2023
Zobacz również
Konkurs plastyczny Polskiego Kina Młodego Widza rozstrzygnięty
Premiera ścieżki dźwiękowej z filmu "Różyczka 2"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll