PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
30 lipca startuje 16. Festiwal Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Przedstawiamy poszczególne punkty programu weekendu otwarcia.

Tegoroczną edycję Festiwalu otworzy polska premiera filmu „Corsage” w reżyserii Marie Kreutzer z nagrodzoną w Cannes Vicky Krieps w roli cesarzowej Sissi. Portret kobiety walczącej o prawo do zrzucenia, w przenośni i dosłownie, gorsetu kulturowego i obyczajowego. Gala otwarcia połączona z seansem rozpocznie się w sobotę, o godz. 17:30 w Kinie Lubelskim (ul. Szkolna 1), a Grażyna Torbicka wraz z gośćmi przywita zgromadzonych na miejscu widzów.

 

Tego samego dnia w ramach otwarcia Kina na Zamku o godz. 20:30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym (Zamkowa 3) zaprezentujemy film „Superobohaterowie” w reżyserii Paolo Genovese, autora głośnych „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. To komediodramat opowiadający o parze, która walczy o utrzymanie swojego związku. Na widzów będzie czekała miła niespodzianka.

 

Pierwszego dnia BNP Paribas Dwa Brzegi również pokazy „Ducha śniegów” z sekcji Ekoświadomość (godz. 15:00, Kino Lubelskie), wyróżnionego w Cannes „Baby Broker” Hirokazu Koreedy o (godz. 21:00, Kino Lubelskie) czy „Zupa nic” Kingi Dębskiej ze specjalnym wstępem Adama Woronowicza (godz. 21:15, Kino Perła na Małym Rynku). W sobotę rusza również Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych (pierwszy blok o godz. 13:00, Kino Lubelskie).

 

Drugiego dnia Festiwal nie zwalnia tempa. W niedzielę 31 lipca zapraszamy na „Serce dębu” z sekcji Ekoświadomość (godz. 10:00, Kino Lubelskie), „Rzymską aureolę”, która otwiera retrospektywę reżyserską Gianfranco Rosiego (godz. 14:00, Kino Lubelskie), powtórkę filmu otwarcia „Corsage” (godz. 18:30, Kino Lubelskie) i opowieść o światowej sławy kompozytorze Ennio Morricone w filmie „Ennio” Giuseppe Tornatore (godz. 21:00, Kino Lubelskie).

 

W niedzielę na zamku aktorka Julia Wyszyńska pokaże swój monodram teatralny „Fizyka kwantowa. Czyli rozmowy nigdy nieprzeprowadzone” (godz. 21:00, Kino na Zamku), a w Kinie Perła na Małym Rynku projekcja filmu „Małe szczęścia” Daniela Cohena (godz. 21:00, Mały Rynek). 31 lipca warto też odwiedzić Mały Festiwal Sztuki na Lubelskiej, czyli wernisaże w kilkunastu galeriach między 12:00 a 18:00. Wydarzenie zakończy koncert Street Whispers.

 

Nie można też ominąć spotkań z twórcami w Sali Bursztynowej (Szkolna 1). Zaczynamy od panelu Playera „Oblicza zła w serialach, czyli dlaczego kochamy czarne charaktery?” (godz. 12:30) z udziałem aktorów Marty Malikowskiej, Krystiana Pesty, Macieja Stuhra i producentki Doroty Chamczyk. O godz. 15:00 zapraszamy na spotkanie z aktorem Adamem Woronowiczem, a o 18:15 z reżyserką Anną Kazejak i aktorem Maciejem Stuhrem po „Fucking Bornholm” (pokaz filmu o godz. 16:15 w Kinie Lubelskim).


 

W tym roku GŁÓWNE FESTIWALOWE LOKALIZACJE to:
— Miasteczko festiwalowe — ul. Szkolna 1

— Kino Lubelskie — ul. Szkolna 1 [projekcje biletowane, 150 miejsc]

— Sala Bursztynowa — ul. Szkolna 1 [niebiletowane spotkania z gośćmi festiwalu, twórcami i twórczyniami filmów]

— Kino na Zamku [projekcje i monodramy biletowane, 350 miejsc]

— Kino Perła na Małym Rynku [projekcje niebiletowane]


BNP Paribas Dwa Brzegi — 16. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia 2022 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

 

 

MR
BNP Paribas Dwa Brzegi
Ostatnia aktualizacja:  30.07.2022
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Światowa premiera zwiastuna „Chleb i sól”
Filmy Studia Munka SFP na BNP Paribas Dwa Brzegi
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll