PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Portal Wirtualnemedia.pl opublikował przewidywania branży kinowej na 2023 rok. Jak z niego wynika, kiniarze i reklamodawcy patrzą w miarę optymistycznie w przyszłość, stawiają na filmy amerykańskie ale i na polskie.
 - Z całą pewnością możemy powiedzieć, że wyniki filmów hollywoodzkich nie odbiegają obecnie od tych, które produkcje te notowały w latach przed pandemią. Mniejsza jest jednak liczba wprowadzanych do kin tytułów – w 2019 r. było ich 90, a w 2022 r. Jesteśmy jednak dobrej myśli, bo Hollywood systematycznie nadrabia tzw. pandemiczną dziurę – prognozuje prezes Heliosa Tomasz Jagiełlo. Eksperci zwracają uwagę, że największą frekwencję w kinach zapewniają wielkie widowiska, które ze względu na swój rozmach tracą w odbiorze oglądane na małym ekranie. Pod tym względem rok 2023 zapowiada się dobrze.  '

„Avatar. Istota wody” zapewni branży kinowej dobry początek w 2023 roku. - Wśród blockbusterów sporej frekwencji spodziewamy się na filmach „Babilon" (styczeń), „Magic Mike: Ostatni taniec", „Ant-Man i Osa: Kwantomania" (luty), w marcu wchodzą „Creed III", „Shazam! Gniew bogów", następnie „Spider-man: Poprzez Multiwersum", „Strażnicy Galaktyki vol. 3", „John Wick 4", „Transformers: Przebudzenie Bestii", „Indiana Jones i tarcza przeznaczenia". Te superprodukcje cieszyć się będą z pewnością sporym zainteresowanie w kinach – mówi Katarzyna Opertowska, dyrektorka marketingu i PR w Cinema City Poland.

fot. Kuba Kiljan / SFP

- Z polskich produkcji, które będą miały premierę w pierwszej połowie 2023 r, największy potencjał mają w naszej ocenie: „Zadra" - film przedstawiający świat polskiego rapu, tym razem z kobiecej perspektywy, film w gangsterskim klimacie „Król Dopalaczy”, romanse „Heaven in Hell” i „Pokolenie Ikea”, thrillery na podstawie popularnych powieści: „Wyrwa” i „Ukryta sieć” oraz komedie: „Na Twoim miejscu”, „Niebezpieczni dżentelmeni”, „Ślub doskonały”, „Masz Ci los!” oraz „Fuks 2”, czyli kontynuacja hitu z lat 90. – uważa Tomasz Jagiełło.

Poza hollywoodzkimi blockbusterami, filmami o superbohaterach i naszymi rodzimymi produkcjami nie można pominąć filmów familijnych, które mają tradycyjnie świetne wyniki. Eksperci zwracają także na zwiększanie się dochodów z reklam wyświetlanych w kinach.

Zapraszamy do przeczytania artykułu:  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ilu-widzow-w-polskich-kinach-w-tym-roku-jakie-hity-hollywood-nadrabia-pandemiczna-dziure
 


WRÓB
Wirtualnemedia.pl
Ostatnia aktualizacja:  4.01.2023
Zobacz również
Kreatywna Europa: spotkania informacyjne
Jerzy Domaradzki: Warszawa–Sydney, tam i z powrotem
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll