PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wojtek Wawszczyk reżyser, animator, szef Studia Animacji Human Ark jest gościem honorowym Festiwalu Filmów Animowanych Animocje, który w dniach 26-28 kwietnia odbywa się w Bydgoszczy.

Wojtek Wawszczyk jest jednym z szefów prowadzących warszawskie Studio Animacji Human Ark. Scenarzysta i reżyser takich obrazów jak „Drzazga”, „Pingwin” i „Mysz”.  Pracował przy wielu produkcjach krajowych i zagranicznych, jest autorem m.in. animacji postaci do filmu „Ja robot” w reżyserii Alexa Proyasa, nominowanego do Oscara za efekty specjalne. Odpowiadał za reżyserię i animację wstawek filmowych do gry „Fight Club” na podstawie filmu Davida Finchera. Reżyserował i był głównym animatorem głośnego filmu "Jeż Jerzy", a także głównym animatorem przy filmie "Świteź" Kamila Polaka, który właśnie wchodzi na ekrany polskich kin.  Podczas tegorocznych Animocji Wawszczyk będzie członkiem jury konkursowego i gościem honorowym imprezy.


Kadr z filmu "Jeż Jerzy". Fot. Materiały dystrybutora.

- Taki festiwal to świetna idea, która popularyzuję sztukę animacji wśród szerokiego grona odbiorców. Osobiście czuję wielką satysfakcję i bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w tym projekcie. Spotkania z innymi twórcami, z publicznością są zawsze bardzo inspirujące – mówi Wojtek Wawszczyk.  – Polska animacja przeżywa właśnie swój renesans. Doceniana na świecie, wydaje się wreszcie odnajdywać własne miejsce również na rynku krajowym, czego przykładem są zarówno produkcje artystyczne wyświetlane na dużym ekranie, jak i coraz częstsza obecność animacji w marketingu i reklamie. Pozostaje mieć nadzieję, że wraz z tym trendem przyjdzie także większe wsparcie finansowe od kulturalnych instytucji państwowych, czy mediów publicznych. Bardzo na to liczymy  – dodaje Wawszczyk. Bydgoska publiczność będzie mogła w tym roku zobaczyć jego filmy: „Headless”, „Mysz”, „Pingwin” i „Drzazga”.

MZ
Animocje
Ostatnia aktualizacja:  26.04.2013
Zobacz również
"Felix, Net i Nika" w Indiach i w Hollywood
Jerzy Kucia" Cały czas marzę, żeby nie być producentem
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll