PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Polskie studio animacji znalazło się na prestiżowej liście "Animation Magazine".
"Animation Magazine", jeden z bardziej prestiżowych periodyków poświęconych światowej animacji z okazji wydania 250. numeru opublikował listę 25 studiów animacji, których pracy warto się przyglądać. Wśród nich znalazło się warszawskie studio Human Ark.

Wraz z jubileuszowym, 250. wydaniem redakcja Animation Magazine rozpoczęła publikację rankingów firm, ludzi, produktów, wydarzeń i projektów, które ich zdaniem, w najbliższym czasie na nowo zdefiniują świat animacji i efektów specjalnych. Jako pierwszy przedstawiono ranking 25 najciekawszych studiów animacji z całego świata, którym warto się przyglądać. Wśród nich, jako jedyne z naszego kraju, znalazło się warszawskie studio Human Ark - jedno z najbardziej charakterystycznych w Polsce, które poza świetnymi animowanymi reklamami znane jest z adaptacji komiksów i filmów animowanych dla dzieci.

- Współczesna polska animacja to jedna z najmocniejszych dziedzin sztuki a zarazem dynamicznie rozwijający się przemysł, czego dowodem jest rosnące zainteresowanie naszą twórczością rynków zagranicznych. Polski film animowany przeżywa swój renesans, również dzięki mediom, które wspierają nas swoim zainteresowaniem, za co jesteśmy wdzięczni. Ta nominacja to dla nas olbrzymie wyróżnienie i powód do nieukrywanej dumy, szczególnie, że jesteśmy jednym z najmłodszych studiów animacji w Polsce! – mówi Wojciech Wawszczyk, reżyser i dyrektor artystyczny Human Ark.

Studio Human Ark już wcześniej dostrzeżono na świecie, podczas tournee festiwalowego filmu Kamila Polaka pt. "Świteź", zdobywcy ponad 25 prestiżowych nagród. Na tegorocznym Berlinale magazyn Variety okrzyknął Human Ark mianem “Wschodzącej gwiazdy szybko rozwijającej się w Polsce branży animacji”. Obecnie studio koncentruje się na dwóch projektach: serialu telewizyjnym „Kacperiada” na podstawie książek Grzegorza Kasdepke (w produkcji) i „Podróży smokiem Diplodokiem” - pełnometrażowa animacja (w trakcie przygotowań) na podstawie komiksów Tadeusza Baranowskiego. Dyrektorem artystycznym studia jest reżyser Wojtek Wawszczyk, który swoje międzynarodowe doświadczenie zdobywał jako animator współpracując m.in. ze studiem animacji Disneya, legendarnym Digital Domain, gdzie tworzył animację do filmów „Ja, Robot” (2004) i „Aeon Flux” (2006), czy w Prana Studio w Bombaju.

MZ
Human Ark
Ostatnia aktualizacja:  11.06.2015
Zobacz również
Merchandising: Czego możemy nauczyć się od Hiszpanów?
Wystartował Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll