PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Prezentujemy teaser pełnometrażowej animacji „Diplodok” Wojtka Wawszczyka, która powstaje w studiu Human Ark. Będzie to komedia familijna ze wstawkami aktorskimi.
"Diplodok" to komedia familijna o niezwykłym wizualnym stylu i optymistycznym przekazie; pełnometrażowe kino łączące animację z elementami gry aktorskiej (ok. 10 % ujęć aktorskich). Obraz powstaje z myślą o międzynarodowej publiczności i jest pierwszym tego typu projektem w Polsce, prowadzonym z tak dużym rozmachem”, czytamy w materiałach informacyjnych projektu. Film reżyseruje Wojtek Wawszczyk, współprowadzący studio Human Ark. Wawszczyk doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując m.in. ze studiem animacji Disneya, legendarnym Digital Domain, gdzie tworzył animację do filmów „Ja, Robot” (2004) i "Aeon Flux" (2006), czy w Prana Studio w Bombaju. Jego krótkie filmy „Headless”, „Mysz”, „Pingwin”, „Drzazga” otrzymały liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach. Pracował m.in. przy „Jeżu Jerzym” i obecnie, także w Human Ark, przy serialu „Kacperiada”.

To już druga pełnometrażowa produkcja reżyserowana przez Wawszczyka, który napisał scenariusz filmu wraz z m.in. wraz z Markiem Palmerem ("Pingwiny z Madagaskaru"), Rafałem Skarżyckim ("Jeż Jerzy") i Jakubem Tarkowskim (serial animowany „Kacperiada”). Planowany koniec realizacji do 2020 rok.


Bardzo ciekawy jest zarys dramaturgiczny filmu. Diplodok jest młodym, ciekawym świata dinozaurem, który marzy o wielkiej przygodzie, a tymczasem mieszka z nadopiekuńczymi rodzicami w nudnym prehistorycznym bagnisku. Diplodok nie wie, że jest częścią jednego z komiksów tworzonych przez Tadka, 35-letniego rysownika, którego jedynym pragnieniem jest sukces. Tadek, na prośbę wydawcy wymazuje z komiksu prehistoryczną dżunglę i rodziców Diplodoka. Cudem uratowany i przerażony Diplodok wyrusza na poszukiwania swojej rodziny i szybko odkrywa, że ma zdolność przemieszczania się po różnych światach komiksowych, stworzonych wcześniej przez Tadka. W trakcie wędrówki na swej drodze spotyka kolejnych bohaterów - Lorda Hokusa Pokusa, Profesora Nerwosolka i Entomologię. - Świetne u Baranowskiego jest to, że postaci mają świadomość, że są malowane. Na tym postanowiłem oprzeć całą fabułę. Bohaterowie idą do autora, aby prosić o przywrócenie rodziców Diplodoka i ich dżunglę. Dzieci, którym pokazywaliśmy teaser filmu doskonale rozumiały, że postać wychodzi z komiksu i z komiksowego świata – mówi Wawszczyk podkreślając, że dziecko to widz inteligentny i w lot chwytający konwencję. Co ciekawe, w filmie będą także sceny aktorskie – aby podkreślić rozdzielenie świata realnego od namalowanego.


AK
Human Ark
Ostatnia aktualizacja:  30.11.2017
Zobacz również
fot. Human Ark
Reuse, remix, recycle. Drugie życie materiałów audiowizualnych i filmowych
Kobiety filmu o przyszłości PISF
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll