PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
21 grudnia przypada astronomiczny początek zimy i jednocześnie najkrótszy dzień w roku. Z tej okazji warszawskie kino Kultura organizuje darmowy przegląd filmów krótkometrażowych.
Wśród nich znalazła się wyjątkowa animacja, pt. “Trzej Królowie” nawiązująca do najstarszej tradycji chrześcijańskiej. Autorką animacji jest reżyserka, animatorka, scenarzystka i ilustratorka Anna Błaszczyk. Obraz będzie można zobaczyć podczas projekcji bloku dla dzieci 21 grudnia 2014 roku o godzinie 11.50 w kinie Kultura.

Film “Trzej Królowie” powstał na podstawie kolędy nr 93 ze zbioru "Pastorałki i kolędy z melodyjami" wydanego w Krakowie w 1843 roku. Oryginalna XIX wieczna pastorałka pojawi się w finałowej scenie. "Trzej Królowie" wyróżniają się charakterystyczną dla reżyserki niebanalną stroną plastyczną, która jest połączeniem kolażu, malarstwa i animacji wycinankowej.

Kiedy zabawianie poddanych, uprawianie idealnego ogródka czy najprostsze matematyczne wyliczenia to za dużo nawet jak na trzy królewskie głowy, tajemnicze światło Gwiazdy wydaje się wybawieniem z rutyny. Trzej Królowie: naiwny Kacper, nieśmiały Melchior i nerwowy Baltazar ruszają w podróż kierowani światłem Gwiazdy.

W dniach od 12 do 19 stycznia 2015 roku film będzie wyświetlany w wybranych kinach sieci Multikino w całej Polsce w ramach Akademii Filmowej, przed filmami “Wakacje Mikołajka” oraz “Alfie mały Wilkołak”. Fragment filmu dostępny  tutaj: https://vimeo.com/83426556.

Animacja została wyprodukowana przez WJTeam i dofinansowana z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

O AUTORCE:
Reżyserka, animatorka, scenarzystka, ilustratorka. Anna Błaszczyk urodziła się w 1981 roku w Łodzi. Jest absolwentką Szkoły Filmowej w Łodzi na kierunku Animacja i Efekty Specjalne. Debiutowała filmem "Caracas" (2006), nagradzanym na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą (m.in. Grand Prix festiwalu BALKANIMA w Belgradzie, pierwsza nagroda International Festival of Animation Films BIMINI w Rydze, nagroda specjalna jury Filmfest Dresden 2007, Grandprix Sopot Film).

Absolwentka European Animation Masterclass w Halle (Niemcy) – gdzie zrealizowała film “NANNYLESS” (nagrody Weimar Unicato Awards 2007, Kurzsuechtig 2007 Leipzig). Uczestniczka kilku edycji European Exchange Forum – Perspectives for Animated Film w Dreźnie. W ramach stypendium DAAD, reżyserowała w Berlinie następną animację: "Return" w koprodukcji ze Szkołą Filmową w Poczdamie HFF Konrad Wolf oraz łódzkim studiem Se-ma-for.

Jest autorką wizualizacji do festiwalu OPEN'ER 2008 oraz videoclipu promującego piosenkę Kory & 5th Element - "Szare Miraże", nominowanego do nagrody YACH 2008.

Obok animacji zajmuje się również ilustracją książkową i prasową - publikowała swoje prace m.in. w tygodniku "WPROST", magazynie "Lampa" i Gdańskim Wydawnictwie Psychologicznym. Jej prace były wystawiane w Polsce i zagranicą (cykl "Baśnie Braci Grimm" – Bologna Book Fiere 2008 w Bolonii, wystawa indywidualna w "Małej Literze" w Łodzi, Cityuations – Consumed Society w Berlinie 2008). Anna Błaszczyk była animatorem przy produkcji pełnometrażowego filmu animowanego "Jeż Jerzy" (reż. Wojtek Wawszczyk, Jakub Tarkowski, Tomek Leśniak). Jest autorką rysunkowego bloga: www.notobuh.blogspot.com


AK
Kino Kultura
Ostatnia aktualizacja:  18.12.2014
Zobacz również
fot. WJTeam
"Ida" w Kinie pod Baranami
Łukasz Bielan kręci zdjęcia do nowego Bonda
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll