PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wojtek Wawszczyk
URODZONY: 16 sierpień 1977, Cieszyn
Filmografia
 PION REŻYSERSKI (4)
2014
Tymek i Mistrz
Reżyser
2014
Diplodok
Reżyser
2010
Jeż Jerzy
Reżyser
2008
Splinter
Reżyser
 SCENARIUSZ (2)
2014
Diplodok
Scenariusz
2008
Splinter
Scenariusz
 SCENOGRAFIA (1)
2008
Splinter
Scenografia
 AKTOR (1)
2010
Jeż Jerzy
Klon (głos)
 MONTAŻ (1)
2014
Tymek i Mistrz
Montaż
 ZDJĘCIA (1)
2008
Splinter
Zdjęcia
Opis
Rysownik, reżyser, scenarzysta, animator i autor oprawy plastycznej filmów animowanych. Absolwent PWSFTviT, magister sztuki w 2001 roku (dyplom z wyróżnieniem). W trakcie studiów odbył roczne stypendium w niemieckiej szkole Filmakademie Baden-Württemberg w Ludwigsburgu. Już jego pierwsze studenckie filmy ( "Headless" z 1999 r. i "Mouse" z 2001 r.) zyskały duże uznanie i przyniosły twórcy kilka nagród na międzynarodowych festiwalach.

Po studiach założył wspólnie z Kamilem Polakiem niezależną grupę animatorów Studio Ploi, w ramach której współtworzył szereg filmów reklamowych i zrealizował kolejny krótkometrażowy film "Pingwin" (2002, inspirowaną muzyką zespołu Alchemik.

W latach 2003-2005 pracował w Los Angeles w studiu Digital Domain, współtworząc animację do filmów "Ja, robot", "Æon Flux" oraz do minutowego filmu promocyjnego "Wytwórni Disneya". W 2004 roki stał na czele zespołu animatorów w Prana Studios w Bombaju, zajmującego się realizacją filmowych wstawek do gry komputerowej "Fight Club".

Zrealizowany w charakterystycznej dla Wawszczyka technice łączącej malarstwo z animacją 3D, krótkometrażowy film "Splinter" ("Drzazga"), zyskał m.in. tytuł najlepszego filmu animowanego na festiwalu Nowe Horyzonty w 2008. W 2007 Wojtek Wawszczyk przewodniczył w studiu Se-Ma-For zespołowi animatorów podczas realizacji filmu "Świteź" w reżyserii Kamila Polaka.

W 2011roku, wraz z Tomaszem Leśniakiem i Jakubem Tarkowskim stworzył pełnometrażowy obraz "Jeż Jerzy" będący adaptacja komiksu Rafała Skarżyckiego i Tomasza Leśniaka. Film prezentowany był w konkursie prestiżowego festiwalu Karlovy Vary, zdobył Grand Prix na największym azjatyckim festiwalu animacji Sicaf w Seulu oraz nagrodę na Brooklyn Film Festival w Nowym Jorku.

Wojtek Wawszczyk zajmuje się również działalnością pedagogiczną. Założył Wydział Animacji w Warszawskiej Szkole Filmowej. Występował również z wykładami na festiwalach w Dreźnie i Stuttgarcie, na warsztatach w Elblągu oraz w Mariborze na Słowenii. W latach 2009-2012 prowadził wykłady z animacji komputerowej w warszawskiej Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. W latach 2006 - 2010 był ekspertem ds. animacji w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

Współpracuje ze studiem animacji Human Ark, jako jako reżyser i główny animator. Wraz z Kamilek Polakiem tworzą tzw. WAWPOL -duet reżyserski, który wyreżyserował m.in. kilkanaście reklam z serii "Serce i Rozum".

Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
opis redakcji
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll