PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W Warszawie zakończyły sie zdjęcia do filmu Juliusza Machulskiego "AmbaSSada".

Akcja filmu rozgrywa się w dwóch planach czasowych – w sierpniu 2012 i 1939 roku. Bohaterowie - para młodych ludzi tuż po studiach (Magdalena Grąziowska i Bartosz Porczyk), zamieszkują kamienicę, w której przed wojną mieściła się Ambasada Niemiec. Z nieznanych przyczyn, przy pomocy windy, przenoszą się w czasie do okresu tuż przed wybuchem II wojny światowej. - Zawsze chciałem zrobić współczesny film o Warszawie, który byłby jednocześnie dialogiem z historią. Zabawny, a jednocześnie wywołujący refleksje i powodujący, że „nasze historyczne blizny wykrzywią się wreszcie w uśmiechu” – mówi reżyser Juliusz Machulski, który jest również autorem scenariusza i producentem filmu.Główne role w "AmbaSSadzie" grają nieopatrzeni jeszcze, choć znani telewidzom, aktorzy: Magdalena Grąziowska ("Barwy szczęścia", "Majka", "Londyńczycy 2"), Bartosz Porczyk ("Barwy szczęścia", "Czas honoru","Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć",  "Sala samobójców), Ksawery Szlenkier ("Barwy szczęścia", "Krew z krwi", "Czas honoru", "Wiadomości z drugiej ręki") i Aleksandra Domańska.

- Jedna trzecia dialogów w filmie jest po niemiecku. To jak polscy aktorzy mówią po niemiecku, jest dodatkowym źródłem komizmu. Będziemy się śmiać z siebie nawzajem, my z Niemców, a Niemcy z nas.
Językiem Gotehego posługuje sie w filmie Robert Więckiewicz, który wciela sią w rolę Adolfa Hitlera. Według Machulskiego wypadł znakomicie.  - Nie chodzi tylko o to, że jest na ekranie niezwykle podobny do wodza III Rzeszy, ale też o to, że jest bardzo dobrym aktorem, obdarzonym charyzmą - podkreślił.

Reżyser dodał, że od dawna chciał zaproponować rolę w jakimś swoim filmie wokaliście Nergalowi. - On ma taką teutońską, klasycznie nordycką urodę - wyjaśnił. W filmie zagrał Ribbentropa. Ponadto wystąpią między innymi Jan Englert i Anna Romantowska. Autorem zdjęć do filmu "Ambassada" jest Witold Adamek. Premiera przewidziana jest na przyszły rok.

Portalfilmowy.pl odwiedził plan tej historycznej komedii, zobejrzyjcie naszą wideo-relację
 EJ
IAR/portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  23.08.2012
Zobacz również
"Sęp" z muzyką brytyjskiego Archive
Magdalena Czerwińska jako "Matka"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll