PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Do 21 stycznia 2024 roku można zgłaszać prace w konkursach scenariuszowych 12. edycji festiwalu filmowego Script Fiesta. W Kapitule i Jury konkursów zasiądą m.in. Olga Tokarczuk, Paweł Maślona i Juliusz Machulski. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne o łącznej sumie 70 tysięcy złotych.
W dniach 18-21 kwietnia 2024 roku odbędzie się 12. edycja Script Fiesty – jedynego w Polsce i jednego z największych w Europie – festiwali filmowych poświęconych sztuce scenariopisarstwa oraz słowu. Script Fiesta to cztery dni bezpłatnych projekcji filmowych, paneli dyskusyjnych i wykładów mistrzowskich, a także dwa konkursy scenariuszowe: na najlepszy scenariusz polskiego filmu fabularnego, którego premiera miała miejsce w 2023 roku oraz na koncepcję serialu.

W Kapitule Konkursu Głównego, na zrealizowany scenariusz, zasiądą: noblistka Olga Tokarczuk („Księgi Jakubowe”, „Bieguni”, „Prawiek i inne czasy”), nominowani do Oscara Jerzy Skolimowski („IO”) i Maciej Ślesicki („Sukienka”, „Nasza klątwa”), laureatka Berlinale Małgorzata Szumowska („Twarz”, „Body/Ciało”, „W imię…”),  zwycięzca Złotych Lwów w Gdyni Paweł Maślona („Kos”), a także laureaci konkursu Script Fiesty w poprzednich latach – Tomasz Habowski („Piosenki o miłości”) i Kaja Krawczyk-Wnuk („Żeby nie było śladów”). Członkowie i członkinie kapituły obejrzą 10 wyselekcjonowanych filmów i wybiorą zwycięski tytuł. Podczas festiwalu odbędą się projekcje trzech wskazanych przez Kapitułę filmów. Nagroda główna w wysokości aż 50 tys. złotych zostanie wręczona autorowi lub autorce scenariusza podczas gali rozdania nagród. – Od dawna mam poczucie, że zawód scenarzysty to najbardziej niewdzięczny i najbardziej niedoceniany zawód w branży filmowej. Tym bardziej cieszę się, że powstał festiwal poświęcony w całości sztuce scenariopisarstwa i jest mi niezmiernie miło, że mogę być jego częścią – mówi Paweł Maślona, członek Kapituły Konkursu Głównego.


Drugi z konkursów, na koncept scenariusza serialu, kierowany jest do wszystkich scenarzystów, także tych na początku swojej drogi zawodowej. Laureata lub laureatkę Konkursu na scenariusz serialu wybierze Jury w składzie: Juliusz Machulski, twórca   serialu „Matki, żony i kochanki” i przebojowej opowieści w odcinkach „Mały zgon”, Michał Kwieciński, który dla telewizji tworzył m.in. „Czas honoru”, „Misja Afganistan” czy „Bodo”, Kalina Alabrudzińska, reżyserka kultowego serialu „Sexify 2”. Zwycięska koncepcja zostanie ogłoszona podczas gali rozdania nagród – jej twórca lub twórczyni otrzyma nagrodę w wysokości 20 tys. złotych.  – Panorama polskiego serialu stale się poszerza, pojawiają się na niej coraz ciekawsze punkty. Dlatego tym bardziej zachęcam do wzięcia udziału w konkursie scenarzystki i scenarzystów poruszających się po najróżniejszych  obszarach sztuki scenopisarstwa. To dla was dobry moment, żyjemy wszak w złotej erze serialu. Nasz konkurs ma być dla was trampoliną – mówi Artur Zaborski, dyrektor artystyczny Script Fiesty.

Nabór do obu konkursów pozostaje otwarty do 21 stycznia 2024 roku.

Organizatorem festiwalu jest Warszawska Szkoła Filmowa. Więcej informacji na temat festiwalu Script Fiesta oraz formularze i regulaminy konkursowe można znaleźć na stronie internetowej http://scriptfiesta.pl . Relacja wideo z poprzednich edycji festiwalu Script Fiesta: https://youtu.be/iuCG-YFAv7I

 


WRÓB
Warszawska Szkoła Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  4.01.2024
Zobacz również
Wernisaż wystawy plakatów Andrzeja Pągowskiego „Morgenstern na nowo”
Stowarzyszenie Kin Studyjnych podsumowuje i kontynuuje "Krótką historię kina polskiego"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll