PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
AI w produkcji filmowej. Lokowanie produktu w scenariuszu. Jak wykorzystać potencjał branży w walce o klimat i wrażliwość społeczną? Ruszają zapisy na bezpłatne warsztaty organizowane w ramach 12. edycji Festiwalu Filmowego Script Fiesta.
Poniżej lista zaplanowanych warsztatów w ramach 12. edycji Festiwalu Filmowego Script Fiesta, który odbędzie się w dniach 18-21 kwietnia.

- Konstruowanie seriali fabularnych, prowadząca: Ewa Pytka. Warsztaty dla osób, które mają wstępną wiedzę i praktykę w budowaniu scenariusza, ale chcieliby je pogłębić  - jak zbudować spójny świat, dopasowywać adekwatną narrację i dramaturgię do konkretnego gatunku serialu, zaplatać wątki, a także zdradzi, na czym polega sekret konstruowania interesujących bohaterów.

- Gdzie "filmy gadane" mają akcję?, prowadzący: Marcin Bortkiewicz. Warsztat analityczny na podstawie filmu "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" reż. Paolo Genovese o dramaturgii i potrzebie akcji w filmach, w których pozornie tylko się mówi.

- Przygotuj się na Pitch (Fiestę), prowadzące: Kaja Jałocha, Monika Łuczyk. Warsztaty pomogą Ci odnaleźć klucz do atrakcyjnego zaprezentowania swojej historii w trakcie Pitch Fiesty – marketu pomysłów, na którym scenarzyści mają szansę „sprzedać” swój projekt producentom.

- ESG w świecie filmu – jak wykorzystać potencjał branży w walce o klimat i wrażliwość społeczną?, prowadzące: dr Marta Karwacka, Paulina Kubalczyk, Marta Maciejewska. Zmiany klimatu, choroby cywilizacyjne, nierówności społeczne czy konflikty zbrojne - to jedynie kilka tematów, które coraz częściej pojawiają się w przestrzeni publicznej. Jak w tę nową rzeczywistość wpisuje się branża filmowa? Jaki wpływ ma i może mieć na kształtowanie świata i realne zmiany na lepsze? W jaki sposób historie przekazywane w filmach mogą stać się medium do podnoszenia świadomości i walki o lepszy świat dla przyszłych pokoleń?

- Warsztaty Atelier Scenariuszowego – Ekspozycja projektu - co pokazać na starcie, żeby producent zakochał się od pierwszego przeczytania?, prowadzące: Kaja Jałocha, Józefina Moczyńska, Karolina Galuba

- Konsultacje indywidualne Crew United: Międzynarodowa autopromocja i networking w branży filmowej, prowadzące: Irena Gruca-Rozbicka, Anna E. Dziedzic

- Analiza scenariusza „Pocahontas”, prowadzący: Artur Wyrzykowski. Jak skonstruowana jest ta opowieść. Jakie jest główne pytanie dramaturgiczne? Jakie są punkty zwrotne, przeszkody i przekroczenia? Jakie są procesy i relacje? Jaki jest gatunek, temat i przesłanie? Jaki jest, często stosowany przez Philipa LaZebnika, podział na 8 sekwencji? Czy wszystko działa idealnie, czy coś dałoby się zrobić lepiej?

- Warsztaty KIPA: Ta scena jest za droga! - jak napisać scenariusz, który zmieści się w budżecie producenta, prowadzące: Ewa Hoffmann, Joanna Tatko. Warsztaty skierowane do młodych scenarzystów, którzy chcą przekonać się jak producent analizuje scenariusz pod kątem realiów produkcji filmu.

- Lokowanie produktu w scenariuszu, prowadząca: Urszula Chim-Parol. Jak opracować sceny z lokowaniem produktu w scenariuszu filmu, serialu lub teledysku. Jak pogodzić cele marketingowe z dbałością o jakość i naturalność scen.

- Stereotypy zostają w szafie: Jak pisać postacie i wątki LGBT+ bez powielania szkodliwych klisz? matronat: Kampania Przeciw Homofobii, prowadzący: Piotr Grabarczyk. Warsztaty o języku i treści historii o osobach LGBT+ w filmie i serialu. Jakich klisz unikać? Dlaczego postać przyjaciela geja to nie jest (już) dobry pomysł na wprowadzenie inkluzywnego wątku i czy naprawdę teraz aktorzy hetero nie mogą już grać osób o innej orientacji?

- Pitch Fiesta - krótkie spotkania scenarzystów z producentami

- Targowisko Twórczości, prowadzący: Maciej Ślesicki. Publiczne konsultacje scenariuszowe.

- AI w produkcji filmowej, prowadzący: Grzegorz Zajączkowski. Warsztaty poświęcone wykorzystaniu modeli językowych opartych na uczeniu maszynowym (LLM) i sztucznej inteligencji (AI) w procesie tworzenia materiałów filmowych




12. edycja Festiwalu Filmowego Script Fiesty odbędzie się w dniach 18-21 kwietnia i obejmie cztery dni bezpłatnych projekcji filmowych, paneli dyskusyjnych i warsztatów, a także dwa konkursy scenariuszowe. W kapitule konkursu na scenariusz filmu zrealizowanego zasiądą znakomite postaci ze świata kultury, w tym noblistka Olga Tokarczuk, nominowani do Oscara Jerzy Skolimowski i Maciej Ślesicki, laureatka Berlinale Małgorzata Szumowska oraz tegoroczny zwycięzca Złotych Lwów i Paszportu Polityki – Paweł Maślona. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 50 tys. zł (najwyższa nagroda scenariuszowa w Polsce). Natomiast laureata lub laureatkę konkursu na koncept serialu wyłoni jury w składzie: Juliusz Machulski, Michał Kwieciński i Kalina Alabrudzińska. Zwycięzca będzie mógł cieszyć się nagrodą w wysokości 20 tys. zł.

Panele zaplanowane podczas Festiwalu będą podejmowały dyskutowane w Polsce, istotne tematy takie jak: bohaterowie LGBT+ , scenariusze o aborcji czy o uchodźcach. Wysokiej klasy specjaliści odpowiedzą na pytania, jak opisywać trudne historie? Jak mówić o sprawach ważnych, aktualnych? Nie zabraknie także rozmów o scenariuszach poświęconych odważnym interpretacjom przeszłości, przepracowaniu doświadczeń choroby, a także o dobrych praktykach we współpracy scenarzysty z producentem. Gośćmi festiwalu będą m.in. Natasza Parzymies, Ilona Łepkowska, Marianna Zydek, Olga Bołądź, Krzysztof Gureczny, Gabriela Łazarkiewicz-Sieczko, Kinga Dębska i Piotr Domalewski.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Philip LaZebnik, autor scenariuszy do głośnych filmów animowanych, takich jak: „Pocahontas”, Mulan”, „Książę Egiptu” i „Droga do El Dorado”. Masterclass  z Philipem odbędzie się 18 kwietnia – partnerem spotkania są  Młode Horyzonty Industry.
 
Organizatorem imprezy jest Warszawska Szkoła Filmowa. Wszystkie spotkania i pokazy będą odbywać się w warszawskim Kinie Elektronik.

Więcej informacji na temat Festiwalu Filmowego Script Fiesta www.scriptfiesta.pl
LK
Script Fiesta
Ostatnia aktualizacja:  4.04.2024
Zobacz również
Amerykańska premiera „Tyle co nic”
Zakończono polską część zdjęć do filmu Carlosa Reygadasa
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll