PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Wystartowała rekrutacja do trzeciej edycji kursu StopMoLab, który kompleksowo przygotowuje do pracy w branży animacji i ułatwia młodym twórcom funkcjonowanie w zawodowej rzeczywistości. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie stopmolab.com. Rekrutacja trwa do 14 kwietnia.
Skąd wziąć pieniądze na realizację animacji? Jak przygotować profesjonalne portfolio? I jak wygląda proces produkcji filmowej? To tylko kilka z zagadnień, które zgłębiać będą uczestnicy trzeciej edycji intensywnego kursu dla twórców animacji poklatkowej. StopMoLab rozpocznie się w maju i będzie trwał osiem miesięcy.

– Wielu osobom animacja kojarzy się z jedną samotną osobą, która buduje lalki i animuje je. Ale wcale tak nie jest. W procesie produkcji animacji mamy całe zespoły, tak jak w przypadku filmów akcji. Są operatorzy, animatorzy, zespoły tworzące lalki, podzielone na wiele różnych działów. Są reżyserzy, producenci czy art directorzy. I my tego uczymy podczas zajęć StopMoLab. W ciągu ośmiu miesięcy dajemy młodym twórcom z całego świata prawdziwie kompleksową wiedzę, która pozwoli im samodzielnie funkcjonować w branży animacji – wyjaśnia Paulina Zacharek z Momakin, pomysłodawczyni StopMoLab. – Branża animacji bardzo szybko się zmienia. Wymaga od specjalistów stałego podnoszenia swoich kwalifikacji i doskonalenia umiejętności. Chcemy twórcom dać nie tylko kompetencje zawodowe, ale przede wszystkim zawodową przyszłość i pomóc określić ich mocne strony - dodaje.

Rekrutacja do kursu potrwa do 14 kwietnia. Uczestnictwo jest odpłatne i wynosi 3 250 euro za cały kurs przy płatności w jednej racie lub dwóch ratach po 1 875 euro. Więcej informacji o projekcie oraz formularz do zapisów znajduje się na stronie www.stopmolab.com. Program jest elitarny z liczbą zaledwie 36 miejsc, dla 9 osób z każdego zawodu: animatorów, lalkarzy, producentów i art directorów. A pierwsze zajęcia odbędą się już 20 maja.

Trzecia edycja StopMoLab opiera się na trzech filarach: umiejętnościach zawodowych, biznesowych oraz mentoringu. Zajęcia w każdym z filarów poprowadzą wiodący na świecie specjaliści w branży animacji.

Opieką mentorską młodych twórców obejmą najlepsi fachowcy w swojej dziedzinie. Tobias Fouracre – animator znany z takich produkcji, jak „Gnijąca panna młoda” Tima Burtona czy „Fantastyczny Pan Lis” Wesa Andersona w czasie zajęć wyjaśni, jak nadać lalkom płynne i realistyczne ruchy. Francesca Maxwell, znana między innymi z „Gnijącej panny młodej” czy „ParaNormana”, przedstawi podstawowe aspekty projektowania i reżyserii artystycznej w animacji poklatkowej. Razem z nią, jej podopieczni poznają proces projektowania, tworzenia scenografii i rekwizytów dla projektów animacyjnych. Z kolei uczestnicy zajęć z Kerdi Oengo, która pracuje w Nuku Film – czyli najstarszym europejskim studiu stop motion słynnym z koprodukcji „Kapitana Mortena i Królowej Pająków” – a w swoim producenckim dorobku ma ponad 40 projektów krótko i pełnometrażowych, poznają tajniki produkcji animacji. Paul Mathot, współtwórca cenionego na całym świecie studia Pedri Animation, wyjaśni tajniki budowania lalek.

W pakiecie poza zajęciami ze światowej klasy specjalistami branży stop motion oraz spotkaniami z przedstawicielami najważniejszych studiów stop motion, są także: akredytacja na ANIMARKT Stop Motion Forum i indywidualny program mentorsko-coachingowy.

Kurs został stworzony i będzie prowadzony przez specjalistów i profesjonalistów pracujących na co dzień przy produkcji animacji poklatkowej. Wśród prowadzących wykłady znaleźli się Simon Quinn, który pracował przy „Wyspie psów” Wesa Andersona czy „Frankenweenie” Tima Burtona; Melanie Coombs znana z „Harvie Krumpet", „Mary and Max", „Break & Enter", Niki Lindroth von Bahr znana z „Brzemienia” czy głośnego „Domu”.

StopMoLab to całe mnóstwo godzin spotkań mentorskich, prelekcji, studiów przypadku, warsztatów mistrzowskich i wykładów. Kurs będzie realizowany w formacie online i offline w Łodzi.

Więcej szczegółów dotyczących programu można znaleźć na stronie www.stopmolab.com.

Wydarzenie jest organizowane przez MOMAKIN, firmę łączącą świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji, która specjalizuje się w projektach stop motion. Wspiera projekty animacyjne na każdym etapie ich rozwoju: od planowania i finansowania przez produkcję, aż po dystrybucję. Zajmuje się edukacją i profesjonalizacją branży filmowej.
LK
Momakin
Ostatnia aktualizacja:  11.03.2024
Zobacz również
64.KFF: DOCS+SCIENCE. Machina zmysłów
Jerzy Antczak i Jacek Bromski nagrodzeni w Los Angeles
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll