PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Animacja „Lil' Ruby” została nagrodzona podczas Chicago International Children’s Film Festival. Realizacja, w formie krótkometrażowego filmu, przygotowana przez Platige Image, największe polskie studio produkcyjne i postprodukcyjne, wspólnie z amerykańską agencją The Martin Agency, zdobyła pierwszą nagrodę za najlepszy krótkometrażowy film animowany.
Film „Lil' Ruby” powstał na zlecenie The Martin Agency. Rola Platige nie ograniczała się tylko do realizacji technicznej, ale obejmowała również reżyserie i art directing. Ze strony Platige Image za projekt odpowiadali: Bartek Kik – reżyser, Hanna Drewek – producent, Marek Gajowski – CG Supervisor, Tomasz Karelus – Art Director oraz Aurelien Simon – producent wykonawczy.

Już na samym początku prac zespół Platige dostrzegł ogromny potencjał tej produkcji i – łącząc w unikalny sposób animację 3D z 2D – podniósł zarówno jej technologiczny, jak i artystyczny wymiar. Uzyskane dzięki temu zabiegowi bogactwo detali oraz głębia animacji pozwoliło na wierne odzwierciedlenie wyrazistego charakteru głównej postaci, dzięki czemu finalnie powstała stylizowana produkcja o unikatowym charakterze wizualnym.

Trwająca 9 minut animacja w całości została stworzona wyłącznie przy użyciu Unreal Engine 5 i było to pierwsze wykorzystanie tego silnika na tak wielką skalę w Platige. – Projekt od początku był dla nas dużym wyzwaniem. W momencie rozpoczęcia prac, nie istniały bowiem narzędzia, które pozwalały nam na szybkie i sprawne wykonanie tej produkcji. Dużo innowacji tworzyliśmy "na żywo" w odpowiedzi na bieżące wyzwania – mówi Marek Gajowski, CG Supervisor w Platige Image.  

Chicago International Children’s Film Festival skupia się na produkcjach skierowanych do młodej widowni. Jest jednym z najważniejszych tego rodzaju festiwali na świecie, przyciągającym filmowców, animatorów i twórców z całego świata, a także promujące kreatywność oraz wartości edukacyjne w dziedzinie sztuki filmowej.
LK
Platige Image
Ostatnia aktualizacja:  12.12.2023
Zobacz również
Premiera ścieżki dźwiękowej z filmu "Różyczka 2"
Trwa nabór filmów na XXI WĘGIEL FILM FESTIVAL w Katowicach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll