PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Wyprodukowane w Studiu Munka SFP krótkometrażowy „Wróbel” Marcina Janosa Krawczyka oraz dokumenty „Sen wujka Vakho” Joanny Rój oraz „Moody” Karoliny Karwan i Tomasza Rattera powalczą o nagrody 14. edycji Macau International Short Festival.

Organizowany w stanowiącym specjalny region administracyjny Chin Makau  Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych rokrocznie zaprasza twórców do udziału w dwóch konkursach: Shorts, w którym o nagrody rywalizują krótkometrażowe fabuły, dokumenty i animacje oraz Volume, w którym prezentowane są najciekawsze teledyski z całego świata.

 

W gronie tytułów wyselekcjonowanych w tym roku do sekcji Shorts znalazły się trzy produkcje Studia Munka SFP. Krótkometrażowa fabuła „Wróbel” Marcina Janosa zaprezentowana zostanie w Macau w glorii tegorocznego laureata Nagrody Publiczności Short Shorts Film Festival & Asia w Tokio. To słodko-gorzka opowieść o stawianiu czoła własnym słabościom. Mający problemy z alkoholem tytułowy Wróbel (Dariusz Toczek) nieoczekiwanie otrzymuje propozycję zagrania jednej z ról w kręconej na prowincji telewizyjnej produkcji z Warszawy. Czy spotkanie z ekipą filmową okaże się dla niego szansą na odmianę własnego losu?

 

Nagrodzony niedawno na na czesko-niemieckim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym ELBE DOCK „Sen wujka Vakho” Joanny Rój to portret starszego mężczyzny, który od pół wieku żyje samotnie w gruzińskich górach Kazbegi w towarzystwie hodowanych przez siebie kóz. Od lat prześladuje go wspomnienie proroczego snu zapowiadającego tragiczne wydarzenia, za które ukarał się odosobnieniem. W relacji z autorką filmu Vakho dzieli się przemyśleniami, które pojawiły się podczas dekad izolacji od świata zewnętrznego.

 

„Moody” Karoliny Karwan i Tomasza Rattera to świeżo upieczony laureat 41. Międzynarodowym Festiwalu Krótkiego Metrażu Tous Courts we Francji, oraz tegoroczny zdobywca, dającego możliwość kandydowania do Oscarów, Grand Prix  Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Docaviv w Tel Awiwie. Twórcy filmu zabierają nas na niewielką indonezyjską wysepkę, którą zamieszkują starzejąca się matka i jej zafascynowany tańcem dorosły syn. Obserwując ich wzajemne relacje otrzymujemy opowieść o życiu na styku dwóch światów połączonych muzyką i bezmiarem rodzicielskiej miłości.

 

14. edycja Macau International Short Festival odbędzie się w dniach 5-13 grudnia 2023. Filmy z konkursu Shorts oceni międzynarodowe Jury, w którym zasiądą portugalski dziennikarz i producent telewizyjny João Francisco Pinto, szwedzka reżyserka i scenarzysta Alexe Landgren oraz niemiecki autor animacji Malte Stein.

 

Zaproszone do Makau krótkie metraże powstały w Studiu Munka SFP w ramach, współfinansowanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, programów Trzydzieści Minut i Pierwszy Dokument. Stałym partnerem i koproducentem filmów z programu Trzydzieści Minut jest TVN Warner Bros. Discovery. „Wróbel” powstał przy wsparciu Podkarpackiego Funduszu Filmowego. Koproducentem i producentem wykonawczym obrazu jest Janos Film Production. Za produkcję wykonawczą „Snu wujka Vakho” odpowiada Centrum Kształcenia Suplement Stanisław Rój. Koproducentami filmu „Moody” są FDR Studio i Głośno.

MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  5.12.2023
Zobacz również
Paszporty POLITYKI 2023. Znamy nominowanych w kategorii Film
Jaka będzie nowa "Akademia Pana Kleksa"? Zobacz oficjalny zwiastun
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll