PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  2.11.2023
Wyprodukowany w Studiu Munka SFP klimatyczny, czarno-biały debiut Marcina Filipowicza „Braty” zaprezentowany zostanie w Konkursie Filmów dla Młodej Widowni U18 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w niemieckim Cottbus.
Organizowany od 1991 roku FilmFestival Cottbus to jeden z czołowych międzynarodowych festiwali poświęconych kinu Europy Środkowo-Wschodniej. Skupia się na prezentacji filmów fabularnych z byłych państw socjalistycznych, w tym krajów postsowieckich oraz sąsiadujących z nimi gospodarczo i kulturowo - Finlandii, Grecji i Turcji. Konkurs Filmów dla Młodej Widowni U18 skupia się na filmach w różnych sposób opowiadających o poszukiwaniu przez młodych ludzi własnej tożsamości w obliczu szybko zmieniającego się świata XXI wieku. Wyprodukowany w Studiu Munka SFP obraz Marcina Filipowicza znalazł się w gronie dziewięciu tytułów zakwalifikowanych do konkursu.

"Braty" to opowieść o 17-letnim Filipie (Hubert Miłkowski), który nade wszystko kocha jeździć na deskorolce. Od zawsze żyje w cieniu starszego o dwa lata brata Bartka (Sebastian Dela). Chłopaki muszą poradzić sobie z niedawną stratą matki oraz pogrążonym w żałobie i zanurzonym w narkotykach ojcem (Cezary Łukasiewicz). W towarzystwie dziewczyny Bartka - Klaudii (Marta Stalmierska) łapią ostatnie momenty beztroski włócząc się po przedmieściach, imprezując, przeżywając miłosne uniesienia i zawody. Nie wiedzą, że za chwilę los wystawi ich na kolejną ciężką próbę...

33. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cottbus rozpocznie się 7 listopada. Projekcje „Bratów” zaplanowano w dniach 10 i 11 listopada. Najlepszy film w konkursie U18 wskaże studenckie jury. Laureatów imprezy poznamy 12 listopada.

 "Braty" zrealizowane zostały w Studiu Munka SFP w ramach programu Sześćdziesiąt Minut współfinansowanego przez CANAL+ Polska i Polski Instytut Sztuki Filmowej. Koproducentami "Bratów" są Mazowiecki Instytut Kultury oraz ATV Group Agencja Aktorska Sceneria.

Premiera „Bratów” miała miejsce w czerwcu 2022 roku na 41. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, gdzie zdobył on Nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych za Najlepszy Debiut. Film Marcina Filipowicza jest także laureatem Grand Prix Konkursu Filmów Pełnometrażowych 20. Festiwalu Filmowego „Opolskie Lamy”.
MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  2.11.2023
Zobacz również
Z wizytą w cyrku. „Globus” w ramach cyklu Doc Hot Selection
„Jak być kochanym?” i „Moody” na festiwalu PÖFF Shorts w Tallinie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll