PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Wczoraj w warszawskim kinie Kultura odbyła się uroczysta premiera filmu „Braty” - najnowszej produkcji Studia Munka SFP. Na czerwonym dywanie obok reżysera Marcina Filipowicza pojawiły się gwiazdy filmu: Marta Stalmierska, Hubert Miłkowski, Sebastian Dela i Cezary Łukaszewicz.
Warszawska premiera przyciągnęła ludzi filmu i kultury. W kinie pojawili się między innymi: prezes SFP Jacek Bromski, Filip Bajon, prezydent Polskiej Akademii Filmowej Dariusz Jabłoński, Sebastian Stankiewicz, Sandra Drzymalska, Eliza Rycembel, Karolina Porcari, Magdalena Celmer, Piotr Witkowski, Piotr „Vienio” Więcławski, Paweł Maślona, Agnieszka Podsiadlik, Sebastian Łach, Janusz Rudnicki i Zofia Komasa. 

fot. SFP / Sylwia Olszewska

Uroczysty wieczór poprowadził dziennikarz filmowy Łukasz Maciejewski.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z PREMIERY

Klimaciarskim, rozmarzonym hołdem dojrzewania, jakie się chciało przeżyć w latach 90 w Polsce, ale wtedy nie było warunków – określiła film Marcina Filipowicza redaktorka miesięcznika KINO Adrianna Prodeus. - „Braty” wypadają najlepiej w momentach, gdy bohaterowie oddają się swojej codzienności – jeżdżą na desce, chodzą na imprezy lub zabijają czas. Filipowicz udaje się złapać ducha tych czynności bez zbędnego efekciarstwa lub ich demonizowania –podsumowywał Filip Izdebski z Interii. A zachwycona wizualną warstwą filmu oraz obsadą Agnieszka Pilacińska z serwisu Pełna Sala uznała, że „zatopione w niebycie spojrzenie Huberta Miłkowskiego znakomicie kontrastuje z agresywnym, nieustępliwym błyskiem w oku Sebastiana Deli. Debiutująca Marta Stalmierska gra niskimi tonami, ale nie daje się sprowadzić jedynie do żeńskiej „ozdoby” całości. To nazwiska budzące ciekawość i będące wystarczającą motywacją do przyjrzenia się ich kolejnym kreacjom”. 

fot. SFP / Sylwia Olszewska

Wchodzące na ekrany kin 21 kwietnia „Braty” to historia 17-letniego Filipa (Hubert Miłkowski), który nade wszystko kocha jeździć na deskorolce. Od zawsze żyje w cieniu starszego o dwa lata brata Bartka (Sebastian Dela). Chłopaki muszą mierzyć się z niedawną śmiercią matki oraz pogrążonym w żałobie ojcem, który szuka pocieszenia w narkotykach (Cezary Łukasiewicz). Razem z dziewczyny Bartka - Klaudią (Marta Stalmierska) próbują łapać ostatnie momenty beztroski włócząc się po przedmieściach, imprezując, przeżywając miłosne uniesienia i zawody. Nie wiedzą, że za chwilę los wystawi ich na kolejną ciężką próbę...


fot. SFP / Sylwia Olszewska

Światowa premiera „Bratów” miała miejsce w czerwcu 2022 roku na 41. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, gdzie zdobył on Nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych za Najlepszy Debiut. Obraz spotkał się również z bardzo dobrym przyjęciem publiczności ubiegłorocznych festiwali Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Octopus Film Festival w Gdańsku. W październiku „Braty” nagrodzone zostały Grand Prix Konkursu Filmów Pełnometrażowych 20. Festiwalu Filmowego „Opolskie Lamy”.

„Braty” to już kolejny debiut zrealizowany w Studio Munka w ramach programu Sześćdziesiąt Minut finansowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Za produkcję odpowiadali Jerzy Kapuściński, Ewa Jastrzębska i Jacek Bromski.  Koproducentami "Bratów" są CANAL+ Polska, Mazowiecki Instytut Kultury oraz ATV Group Agencja Aktorska Sceneria.

Dystrybucją filmu zajmuje się Studio Munka SFP.

Więcej informacji o filmie znaleźć można na stronie www.bratyfilm.pl

LK
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  7.05.2023
Zobacz również
Odważne kobiety filmu będą doceniane na Mastercard OFF CAMERA
Jan Kozaczuk we włoskim krótkometrażowym filmie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll