PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wyprodukowane w Studiu Munka SFP głośne debiuty „Chleb i sól” Damiana Kocura oraz „Braty” Marcina Filipowicza znalazły się w programie Cierlickiego Lata Filmowego. Organizowana w drugi weekend września impreza łączy ze sobą kinomanów z Polski, Czech i Słowacji.
Zorganizowaną po raz pierwszy w 1993 roku imprezę w Cierlicku powołali do życia członkowie Stowarzyszenia Młodzieży Polskiej i Kongresu Polaków w Republice Czeskiej. Od początku przyświecała jej idea prezentacji polskiego kina. W kolejnych edycjach organizatorzy poszerzyli program o najnowsze filmy z Czech i Słowacji. Obecnie Cierlickie Lato Filmowe ma formę kilkudniowego przeglądu z udziałem zaproszonych twórców, którzy biorą udział w rozmowach z publicznością.


Tegoroczną edycję Cierlickiego Lata Filmowego zainauguruje w czwartek 7 września pokaz głośnego „Chleba i sola” Damiana Kocura. To dotykająca tematów dorastania, budowania relacji społecznych i wykluczenia opowieść o dwójce braci spędzających wakacje na blokowisku w rodzinnej miejscowości. Okrzyknięty najlepszym polskim debiutem ostatnich lat „Chleb i sól” jest laureatem ponad 20 zagranicznych i polskich festiwali nagradzany m.in. w Wenecji, Kairze, Cottbus, Linz, Gdyni, Łagowie i Koszalinie.Z kolei w niedzielę 10 września publiczność będzie mogła zobaczyć „Braty” Marcina Filipowicza - opowiedziany z perspektywy wrażliwego nastolatka intymny, czarno-biały film o drodze do dojrzałości, nasiąknięty klimatem młodości: tricków na deskorolce, pierwszych miłości, zranionych uczuć, poszukiwania własnej tożsamości oraz akceptacji samego siebie.

„Chleb i sól” oraz „Braty” zrealizowane zostały w Studio Munka SFP w ramach programu Sześćdziesiąt Minut współfinansowanego przez CANAL+ Polska i Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentami obu filmów są Jerzy Kapuściński, Ewa Jastrzębska i Jacek Bromski. Koproducenci „Chleba i soli” to Instytucja Filmowa Silesia Film oraz Kivi Sp. z o.o, King House Michał Sadowski i Exa Studio. Film otrzymał także wsparcie Gminy Strzelce Opolskie. Natomiast „Braty” zrealizowane zostały w koprodukcji z Mazowieckim Instytutem Kultury oraz ATV Group Agencją Aktorską Sceneria.LK
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  6.09.2023
Zobacz również
Filmy Studia Munka SFP w Berlinie
48. FPFF. Cały festiwal w pigułce
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll