PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  15.09.2023
Producentka Anna Waśniewska-Gill dołącza do grupy Wonder; powstaje nowa spółka Wonder X
Wonder Films to studio produkcyjne założone w 2018 roku przez Klaudiusza Frydrycha, współtworzone przez Krzysztofa Raka i Ingę Kruk. Na koncie firmy są takie produkcje jak „Psy 3. W imię zasad”Władysława Pasikowskiego, serial „Powrót” autorstwa Krzysztofa Raka w reżyserii Adriana Panka dla Canal+ , czy „Zołza” Tomasza Koneckiego według scenariusza Ilony Łepkowskiej. Obecnie Wonder Films pracuje nad filmem „Minghun” Jana P. Matuszyńskiego z Marcinem Dorocińskim w roli głównej, którego premiera jest zaplanowana na 2024 rok.

Anna Waśniewska-Gill, fot. Wonder Films

Anna Waśniewska-Gill przez ostatnie 10 lat zarządzała produkcją filmów fabularnych w TVN Warner Bros. Discovery. Jej dorobek obejmuje takie tytuły jak „25 lat niewinności" w reżyserii Jana Holoubka, przeboje komediowe „Podatek od miłości" w reżyserii Bartka Ignaciuka oraz „Czarną owcę" w reżyserii Aleksandra Pietrzaka, a także liczne koprodukcje filmowe TVN Warner Bros. Discovery, do których zalicza się m.in. „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", „Johnny" czy „Teściowie 2". Jest członkinią Europejskiej Akademii Filmowej, Polskiej Akademii Filmowej oraz Rady Programowej Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Prowadzi fakultety developmentowe w Łódzkiej Szkole Filmowej i razem z TorinoFilmLab wspiera debiutujących twórców. Jest członkinią SFP.

Najnowszy film TVN Warner Bros, Discovery pt. „Doppelgånger. Sobowtór" (reż. Jan Holoubek), którego producentką jest Anna Waśniewska-Gill zostanie zaprezentowany premierowo na otwarcie najbliższego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni już 18 września.

  Anna Waśniewska-Gill wspólnie z Wonder Films stworzy Wonder X, której celem będzie wyszukiwanie i produkcja nowych projektów filmowych o potencjale zarówno artystycznym, jak i komercyjnym.

Wonder Films obecnie rozwija kilkanaście projektów filmów i seriali, konsekwentnie poszerzając zespół produkcyjno-developmentowy.
WRÓB
Wonder Films
Ostatnia aktualizacja:  15.09.2023
Zobacz również
Forum SFP w Gdyni - 23 września, 12.00
SOUNDS OF SILENTS. Pamięci Anny Sienkiewicz-Rogowskiej
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll