PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy wraz z partnerami zaprasza dorosłych twórców i twórczynie do udziału w 4. edycji programu SKOK W DOK. Laboratorium pomysłów dokumentalnych.
Program jest skierowany do filmowców, filmowczyń, artystek i artystów będących na początku swojej drogi twórczej oraz tych, dla których film dokumentalny jest nowym, interesującym obszarem: nauczycieli, edukatorów, animatorów, rodziców, osób pracujących z dziećmi i młodymi ludźmi. Rekrutacja trwa do 20 sierpnia 2023.

fotos z filmu „Kasza w głowie”, reż. Tomasz Porębski rozwijanego w ramach 3. edycji programu
SKOK W DOK. Laboratorium pomysłów Dokumentalnych

Program SKOK W DOK. Laboratorium pomysłów dokumentalnych pomaga rozwinąć swoją filmową ideę “od zera” do postaci projektu wraz z materiałami, które są niezbędne do pozyskiwania funduszy na film.

Formularz rekrutacyjny:
https://forms.gle/kpBjTzQ9QAJHT8Hb7

Od września 2023 do maja 2024, podczas jedenastu spotkań warsztatowych i konsultacji, jego uczestnicy i uczestniczki będą pracować nad pomysłem na film dokumentalny dla młodego widza, przechodząc etapy konkretyzowania tematu, poszukiwania bohatera lub bohaterów, tworzenia dokumentacji, przygotowania pakietu produkcyjnego (treatment, teaser, eksplikacja reżyserska, pitch-deck). Każde spotkanie będzie dotyczyć innego tematu i będzie kończyć się zadaniem do wykonania między warsztatami. Tutorami programu będą Katarzyna Lesisz – reżyserka, autorka krótkometrażowego filmu dokumentalnego „Tańczę dla ciebie” (2018) nagrodzonego na IDFA (Konkurs Kids&Docs), Jaśmina Wójcik – artystka wizualna, reżyserka, ekspertka edukacji opartej na empatii, reżyserka „Symfonii fabryki Ursus” i Maciej Cuske – polski reżyser filmów dokumentalnych („Wieloryb z Lorino”, „Antykwariat”), scenarzysta, operator i wykładowca akademicki.

W ramach programu odbędą się również spotkania i konsultacje z ekspertami filmowymi z Polski i z zagranicy (m.in. Meike Statema – Talents Development IDFA; Astrid Bussink – reżyserka „Wysłuchaj”; Ulla Haestrup – duńska ekspertka od filmów dokumentalnych dla młodej widowni; Eef Hilgers – reżyserka „Rozwód, od tego momentu wszystko się zmieniło”) oraz z psychologiem, a podczas ostatniej sesji pitching projektów przed młodą widownią. Nad procesem twórczym będzie czuwała producentka filmowa i autorka programu Karolina Śmigiel.

W maju 2024 odbędą warsztaty przygotowujące do finałowego pitchingu na festiwalu Millennium Docs Against Gravity przed gronem ekspertów z branży filmowej z Polski i z zagranicy podczas jublieuszowego 5. Forum Filmu Dokumentalnego dla Młodej Widowni. Celem pitchingu jest znalezienie producentów dla filmów oraz innych partnerów. 

- Chcemy inspirować filmowców, instytucje filmowe, telewizje i platformy do wspierania i produkcji filmów dokumentalnych dla młodej widowni. Natomiast rodziców, pedagogów i nauczycieli – do wykorzystywania treści non-fiction i dokumentalnych jako przydatnego narzędzia w edukacji oraz rozwoju emocjonalnym dzieci i młodzieży. Zbudujmy razem świadomą publiczność jutra i zainspirujmy się nawzajem do dobrego życia opartego na empatii, szacunku do innych i wierze w naszą zdolność do przezwyciężania kryzysów – mówi Katarzyna Ślesicka, zastępczyni dyrektorki i szefowa działu edukacji Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Partnerzy: Millennium Docs Against Gravity, Ambasada Królestwa Niderlandów w Polsce, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakow Film Commission, Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Stowarzyszenie Otwarte Dziki Bez; Współfinansowanie: miasto stołeczne Warszawa, Fundusz Instytucji Kultury

Więcej informacji o programie SKOK W DOK i Forum:
https://ckf.waw.pl/skok-w-dok
 


WRÓB
CKF im A. Wajdy
Ostatnia aktualizacja:  10.08.2023
Zobacz również
Sprawdź, kiedy odbędzie się przyszłoroczny MFF Animator
„Zielona granica” na kolejnych prestiżowych festiwalach filmowych!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll