PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Już 13 kwietnia 2024 roku rusza druga edycja Festiwalu Filmów Dokumentalnych dla Młodej Widowni LET'S DOC, który przybliża młodym widzom niezwykłą moc kina dokumentalnego. Trwający do 20 kwietnia festiwal odbędzie się zarówno w stacjonarnej formie w Kinotece PKiN, jak i online – na platformie VOD Warszawa – aż do 5 maja.
Ta innowacyjna kombinacja stwarza wyjątkową okazję dla młodzieży z całej Polski, by zanurzyć się w fascynującym świecie autentycznych historii i inspirujących narracji.

fotos z filmu „Ostatnia pieśń z Kabulu”, reż. Kevin Macdonald, Ruhi Hamid

Kino dokumentalne, w przeciwieństwie do koloryzowanych treści w mediach społecznościowych, otwiera oczy młodej ą widowni na prawdziwe życie. Jest to nie tylko okazja do refleksji nad światem, lecz także do zrozumienia i empatycznego spojrzenia na różnorodność ludzkich doświadczeń. Obserwując wyzwania bohaterów przedstawianych na festiwalu dokumentów, młodzi widzowie przeglądają się w ekranie jak w lustrze, próbując zrozumieć otaczający nas świat i znaleźć rozwiązania dla siebie. 

W ramach tegorocznego festiwalu, przygotowano bogatą paletę filmów, które skupiają się na życiu nastolatków i ich codziennych doświadczeniach. Ciekawym zestawieniem są filmy „Ostatnia pieśń z Kabulu” i „Linda i Irina”, które w sposób poruszający ukazują różne aspekty życia młodych ludzi w obliczu trudnych wyzwań. „Ostatnia pieśń z Kabulu” przenosi nas do Afganistanu pod panowaniem Talibów, gdzie młode muzykantki muszą zmierzyć się z brutalnymi zakazami i przemocą, które zagrażają ich pasji i wolności. Natomiast „Linda i Irina” przedstawia historię dwóch najlepszych przyjaciółek, mieszkających we Francji i  stawiających czoła zmianom oraz ważnym życiowym decyzjom, które wpływają na ich relacje i przyszłość.

Spośród szerokiej gamy filmów prezentowanych na festiwalu, warto również zwrócić uwagę na zestawienie „Hormony” i „Moja siostra”, które dotykają delikatnych tematów związanych z dojrzewaniem i relacjami rodzeństwa. „Hormony” rzuca światło na różne doświadczenia związane z antykoncepcją hormonalną, podczas gdy „Moja siostra” Mariusza Rusińskiego (ze Studia Munka SFP)opowiada poruszającą historię artystycznie uzdolnionej nastolatki, która zmaga się z uzależnieniem od narkotyków i której brat dokumentuje tę walkę.

 fotos z filmu „Moja siostra”, reż. Mariusz Rusiński

Nie zabraknie również filmów poruszających kwestie społeczne i polityczne, takich jak „Neurotypy”, który przedstawia historię młodej dziewczyny w spektrum autyzmu, walczącej o swoje prawa i aktywnie angażującej się w walkę o sprawiedliwość społeczną.

Festiwal LET'S DOC nie tylko inspiruje młodych ludzi do poszerzania horyzontów i zrozumienia świata, lecz także zachęca ich do aktywnego udziału w życiu społecznym. Każdy film prezentowany na tym wyjątkowym festiwalu to nie tylko opowieść, to także impuls do refleksji, dyskusji i działania. Prelekcje, dyskusje lub spotkania z gośćmi przy każdej projekcji sprawiają, że festiwal jest też przestrzenią, w której młodzież może odkrywać siebie i świat w autentyczny i inspirujący sposób. 

Program festiwalu: https://ckf.waw.pl/letsdoc/group/1795/let039s-doc-program
Organizatorzy w ramach festiwalu zapraszają też dzieci wraz z opiekunami na specjalne warsztaty rodzinne. Dodatkowo nauczyciele mogą rezerwować warsztaty i pokazy szkolne dla swoich uczniów i uczennic.WRÓB
Centrum Kultury Filmowej im. A. Wajdy
Ostatnia aktualizacja:  31.03.2024
Zobacz również
Zobacz, jak będzie wyglądać kino Tęcza po remoncie!
64. KFF Industry. Nabór na Animated in Poland!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll