PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Władze Warszawy zadecydowały o powołaniu na drugą kadencję dyrektorską w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy Joanny Rożen-Wojciechowskiej.
Dyrektorka Centrum we wpisie na Facebooku podała szczegóły swojego planu a także podsumowała pierwsze lata pracy instytucji.

Oto plan funkcjonowania na najbliższe lata:

"To było fascynujące, pracowite, pełne wizjonerstwa 5 lat. Stworzyliśmy dużą instytucję, bardziej niż podwajając jej budżet. Stworzyłam zespół fantastycznych osób, którzy wzbogacili i zrealizowali założony program. Zbudowaliśmy instytucję z całą infrastrukturą zarządczą, administracyjną i z zasobem majątkowym. Zbudowaliśmy platformę streamingową VOD Warszawa. Stworzyliśmy nowy festiwal filmowy LET'S DOC.  Wyremontowaliśmy i stworzyliśmy siedzibę dla CKF w Alejach Ujazdowskich - STUDIO U20 i biura, oraz rozpoczęliśmy modernizację Kino Tęcza!  TRAMPOLINA DO KINA, SKOK W DOK, STUDIO U20, KULTRA I OPÓR, POLOWANIE NA FILMY, PREMIERA NA BIS, KLUB FILMOWY U20 - to tylko kilka z naszych realizowanych projektów" - pisze Joanna Rożen-Wojciechowska. - "Przede mną i zespołem CKF teraz czas nowych wyzwań i kontynuacji rozpoczętych starań o Kino Tęcza, budowa infrastruktury kinotechnicznej, strategii programowej kina, oraz budowa publiczności - choć ta, już to wiem, jest z nami, nie tylko na Żoliborzu".

Joanna Rożen-Wojciechowska na festiwalu Młodzi i Film, fot. Borys Skrzyński / SFP


Joanna Rożen-Wojciechowska jest absolwentką filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych (UJ), Doc Lab Poland i „Szkoły Mistrzów Pióra” w Collegium Civitas, studiowała w Polskiej Szkole Reportażu. Pełniła funkcję dyrektorki programowej Telewizji Kino Polska (2009-2017), w 2010 r. odebrała Hot Bird TV Award za autorską wizję programową stacji. Była wydawczynią licznych programów telewizyjnych o tematyce filmowej, inicjatorką „Roku Krzysztofa Kieślowskiego w Telewizji Kino Polska” (2016) oraz konkursów scenariuszowych: „Przypadek” i „Młode kadry – Debiutanci”. Produkowała filmu Katarzyny Klimkiewicz „Hanoi-Warszawa”, nagrodzony w 2010 r. Europejską Nagrodą Filmową. W latach 2017-2018 pracowała jako Kierowniczka Działu Projekcji i Wydarzeń Filmowych Narodowego Centrum Kultury Filmowej w "EC1 Łódź - Miasto Kultury", gdzie współtworzyła wystawę Kino Polonia.

Od 2018 roku jest dyrektorką Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy w Warszawie, samorządowej instytucji kultury m st. Warszawy. W ramach CKF stworzyła wraz z zespołem platformę streamingową VOD Warszawa. Kuratorka wystawy „7 ujęć Tęczy”. Od 2021 roku odpowiedzialna jest  za modernizację i remont generalny żoliborskiego Kina Tęcza.

WRÓB
CKF im A. Wajdy
Ostatnia aktualizacja:  5.01.2024
Zobacz również
Stowarzyszenie Kin Studyjnych podsumowuje i kontynuuje "Krótką historię kina polskiego"
"Pianoforte": premiera kinowa w lutym
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll