PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy – organizator innowacyjnego programu rozwoju filmów dokumentalnych dla młodej widowni SKOK W DOK. Laboratorium Pomysłów Dokumentalnych oraz festiwal Millennium Docs Against Gravity zapraszają filmowczynie i filmowców, producentki i producentów, przedstawicielki i przedstawicieli branży filmowej oraz nauczycielki i nauczycieli, edukatorki i edukatorów na 4. Forum Filmu Dokumentalnego dla Młodej Widowni, które odbędzie się 15 maja (poniedziałek) w warszawskiej Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki.
SKOK W DOK. Laboratorium pomysłów Dokumentalnych

Forum Filmu Dokumentalnego dla Młodej Widowni to obowiązkowe wydarzenie dla osób pracujących w branży dokumentalnej, pasjonatów kina, a także osób ze środowiska edukacyjnego, które  szukają inspiracji i motywacji do zrobienia swojego filmu, ciekawych i świeżych projektów do realizacji lub chcą być na bieżąco z nowymi narzędziami filmowymi, które mogą wykorzystać w edukacji.

Wydarzenie odbędzie się 15 maja 2023 roku (poniedziałek) w godzinach od 9:30 do 16:30 w warszawskiej Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki podczas 20. festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity jako finał programu developmentowego SKOK W DOK. Laboratorium Pomysłów Dokumentalnych. Podczas Forum zaprezentowanych zostanie 8 projektów rozwijanych w bieżącej edycji programu. Najlepszym projektom zostaną przyznane nagrody od partnerów: nagroda finansowa od festiwalu Millennium Docs Against Gravity i bezpłatny udział w programie Doc Development od Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego. Podczas Forum zapowiedziany zostanie też start rekrutacji do 4. edycji programu SKOK w DOK.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak obowiązuje rejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona.
Formularz zapisów: https://forms.gle/RCDrkk3uMmB7N4vN7 PROGRAM 4. FORUM FILMU DOKUMENTALNEGO DLA MŁODEGO WIDZA:
9:30-10:00 – otwarcie Forum
10:00-11:00 – studium przypadku (case study) filmu dokumentalnego Agnieszki Borzym „Dziewczyńskie historie”, który ma swoją premierę na festiwalu Millennium Docs Against Gravity i był rozwijany w ramach programu SKOK w DOK. Laboratorium pomysłów dokumentalnych (1 edycja): Jak wykorzystać film w edukacji i psychoedukacji?, gościnie: Agnieszka Borzym – reżyserka, Patrycja Rzepecka – psycholożka dzieci i młodzieży, Anna Równy – trenerka edukacji filmowej
11:00-11:30 – przerwa kawowa
11:30-12:50 – pitching projektów rozwijanych w ramach 3. edycji programu SKOK W DOK. Laboratorium pomysłów dokumentalnych – część 1 (w języku angielskim)
12:50-13:00 – przerwa
13:00-14:20 – pitching projektów rozwijanych w ramach 3. edycji programu SKOK W DOK. Laboratorium pomysłów dokumentalnych – część 2 (w języku angielskim)
14:20-15:00 – przerwa obiadowa
15:00-16:30 – spotkania one-to-one dla projektów
15:00-15:45 – warsztaty „ABC filmu dokumentalnego” dla nauczycielek, nauczycieli, edukatorek i edukatorów (w języku polskim)

Podczas 4. Forum Filmu Dokumentalnego dla Młodej Widowni opowiemy o idei programu SKOK W DOK. Laboratorium pomysłów dokumentalnych i odpowiemy na pytanie, dlaczego warto tworzyć i finansować polskie kino dokumentalne dla młodych widzów. Najważniejszą częścią programu jest prezentacja 8 projektów rozwijanych w programie SKOK w DOK. Forum jest doskonałą okazją do wymiany pomysłów i tworzenia sieci wsparcia dla marki polskich filmów dokumentalnych dla młodych widzów, tym bardziej, że w tym roku swoją obecność zapowiedzieli m.in. goście z festiwalu IDFA – Marije Veensra, Ove Rishøj Jensen – ekspert od kina dokumentalnego i prowadzący pitching forum FIPADOC, który współpracuje z wieloma wydarzeniami i festiwalami dokumentalnymi w Europie oraz grecka producentka i szefowa festiwalu Kinder Docs w Atenach - Dimitra Kouzi. Cieszy nas też coraz większe zainteresowanie polskiej branży, obecność funduszy filmowych i telewizji takich jak TVP czy Canal+ – mówi Karolina Śmigiel, koordynatorka programu SKOK W DOK i organizatorka Forum.

Partnerzy: Millennium Docs Against Gravity, Ambasada Królestwa Niderlandów w Polsce, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakow Film Commission, Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Stowarzyszenie Otwarte Dziki Bez, Współfinansowanie: miasto stołeczne Warszawa, Fundusz Instytucji Kultury

Więcej informacji o programie SKOK W DOK i Forum: https://ckf.waw.pl/skok-w-dok
Kontakt:  skokwdok@ckf.waw.pl

 

WRÓB
CKF im A. Wajdy
Ostatnia aktualizacja:  16.04.2023
Zobacz również
63. KFF. Nabór na Animated in Poland - do 20 kwietnia
63. KFF. Międzynarodowy konkurs DocFilmMusic
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll