PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Od lutego do Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy – Studia U20 w Alejach Ujazdowskich 20 – powraca z nowym repertuarem Klub Filmowy U20.
Mieszkanki i mieszkańcy Warszawy w każdy poniedziałek będą mogli obejrzeć filmy o sztuce w ramach cyklu „Wystawa na ekranie”, a w każdą środę – spotkać się z Kają Klimek, która w ramach cyklu „Filmowi ryzykanci” pokaże wyselekcjonowane przez siebie filmy wyróżniające się nowatorską formą i specyficzną narracją oraz opowie o tym, co i dlaczego jest w nich tak wyjątkowego. Tradycyjnie co sobotę w CKF będą odbywać się warsztaty rodzinne „Trampolina do kina”.
 
CYKL „WYSTAWA NA EKRANIE”
To prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.
 
13 lutego (poniedziałek), godz. 19:00 „HOPPER. AMERYKAŃSKA LOVE STORY”
bilety: 25 zł
https://ckf.interticket.pl/program/projekcja-filmu-edward-hopper-amerykanska-love-story-8085/42865
Dzieła Edwarda Hoppera to chyba najbardziej rozpoznawalna i wpływowa sztuka w USA. Jego jednym z najpopularniejszych obrazów olejnych są Nocne marki z 1942 roku, znane także pod pierwotniejszym tytułem: Nocne jastrzębie – a to dlatego, że postać mężczyzny siedzącego przy barze ma nos przypominający dziób tych ptaków. Hopper czerpał z wielkiego Degasa, z niego zaś Mark Rothko, Banksy, Alfred Hitchcock (dom na wzgórzu w Psychozie) czy David Lynch, a nawet twórcy serialu Simpsonowie – wszyscy oni inspirowali się wyjątkowym sposobem, w jaki Hopper uwieczniał amerykańskie życie.
20 lutego (poniedziałek), godz. 19:00 „LEONARDO. DZIEŁA WSZYSTKIE”
bilety: 25 zł
https://ckf.interticket.pl/program/projekcja-filmu-leonardo-dziela-wszystkie-8086/42866
Leonardo da Vinci to bez wątpienia najbardziej znany artysta, teoretyk sztuki, pisarz, architekt i uczony wszech czasów. Jego geniuszowi poświęcono już niezliczone ilości dokumentów, programów telewizyjnych, reportaży i filmów fabularnych. Nadal jednak nie zbadano wystarczająco dokładnie najważniejszego elementu, który składa się na fenomen Leonarda – jego sztuki.
Film „Leonardo. Dzieła wszystkie” skupia się również na życiu Leonarda, jego wynalazkach, umiejętnościach rzeźbiarskich, militarnym doświadczeniu i talencie do polityki. To dokument, który w pełni przedstawia jego historię. Zdjęcia realizowano na całym świecie, również w Muzeum Narodowym w Krakowie.
27 lutego (poniedziałek), godz. 19:00 „OSOBLIWY ŚWIAT HIERONYMUSA BOSCHA”

bilety: 25 zł
https://ckf.interticket.pl/program/projekcja-filmu-osobliwy-swiat-hieronymusa-boscha-8083/42863
Film powstał podczas niezwykłej wystawy, dzięki której w jednym miejscu, rodzinnym mieście Boscha w Holandii, zgromadzono praktycznie wszystkie jego najważniejsze obrazy i rysunki, rozsiane na co dzień na całym świecie. Tę olbrzymią ekspozycję odwiedziło prawie pół miliona zwiedzających dziwiąc się ekscentrycznym wizjom Boscha.
Film Grabsky’ego zadaje pytanie kim był Hieronymus Bosch? Dlaczego jego dziwne i fantastyczne obrazy stały się tak popularne? Jak twórczość tego niderlandzkiego malarza łączy sztukę średniowieczną i świat renesansowy? Skąd czerpał inspirację, skąd mogły się wziąć jego niekonwencjonalne i ponadczasowe, pełne skomplikowanej symboliki, wizje?

KLUB FILMOWY U20 „FILMOWI RYZYKANCI”
Dziesięć spotkań, dziesięć filmów i dziesięć oryginalnych wizji filmowych. Ich twórcy to prawdziwi ryzykanci. Działają zgodnie z zasadą: kto nie ryzykuje, ten... nie zrobi nowatorskiego, porywającego, przykuwającego widza do ekranu filmu. To, jak żonglują formą filmową, jak bawią się językiem kina zaskakuje i imponuje, ale bywa, że tumani i przestrasza. Przyda się zatem mały przewodnik w postaci pogadanki przed seansem, która zwróci uwagę na najważniejsze wątki, chwyty filmowe i tematy charakterystyczne dla tych filmowych eksperymentów.
Cykl prowadzi Kaja Klimek – edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Nieustannie dyskutuje o filmach i serialach – z widzami, gdy tylko nadarzy się okazja, z twórcami na festiwalach, z innymi krytykami w mediach, ze studentami na Uniwersytetach Warszawskim i SWPS, i co najważniejsze: z dzieciakami i młodzieżą w ramach programów edukacji filmowej. Prowadzi program Seriaale w TVN Fabuła oraz Warsztat Filmowy w Red Carpet TV. W każdy piątek w Dzień Dobry TVN opowiada o filmach. W internecie działa jako Kajutex (YT, FB, IG, TT – jako kajutex.pl).
 
15 lutego (środa), godz. 19:00 „
„ATAK PANIKI” –
scenariusz nielinearny. Konstrukcja, możliwości i wyzwania, bilety: 12 zł
Ludzkie lęki, panika i stres – oto temat debiutu Pawła Maślona, ale dzięki mistrzowskiemu montażowi Agnieszki Glińskiej to też wrażenie, które narasta w widzu. Bohaterów w sytuacji kryzysowej znajdziemy tu wielu, bo to przykład filmu wielowątkowego, rzadkiego dobra w polskim kinie. Spotkanie wyjątkowo poprowadzi Artur Zaborski.

22 lutego (środa), godz. 19:00 „WIEŻA. JASNY DZIEŃ” – Realizm magiczny w świecie rzeczywistym
bilety: 12 zł
Niby to opowieść o rodzinie, która spotyka się z okazji komunii najmłodszej bohaterki, ale jednak medytacja o narodzinach nowego świata. A może jeszcze coś innego? W filmie Jagody Szelc nic nie jest jednoznaczne. Struktura realistycznego dramatu rozpada się na naszych oczach, gdy magia i  suspens rozsadzają ekran.
Daty i godziny wszystkich wydarzeń: https://ckf.waw.pl/kalendarium

WARSZATY RODZINNE „TRAMPOLINA DO KINA”
W każdą sobotę Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zaprasza najmłodszych widzów wraz z rodzicami lub opiekunami na spotkania z dobrym kinem połączone z warsztatami rodzinnymi i dyskusjami. Filmy, które będą pokazywane w ramach cyklu, zdobyły uznanie i cieszyły się ogromną popularnością wśród publiczności Międzynarodowego Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach.
Program wszystkich warsztatów rodzinnych i regulamin: http://ckf.waw.pl/warsztaty-rodzinne.



WRÓB
CKF
Ostatnia aktualizacja:  13.02.2023
Zobacz również
Trwa nabór na 13. Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy
Kreatywna Europa zaprasza na „Pitch your innovation!”,
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll