PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  21.03.2022
Trwa nabór na CEDOC Market (Central European Documentary Coproduction Market) odbywający się w ramach 62. Krakowskiego Festiwalu Filmowego i będący elementem programu Doc Lab Poland. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy producentów z projektami filmów dokumentalnych w fazie rozwoju lub na wczesnym etapie produkcji. Nabór potrwa do 10 kwietnia 2022 (do 31 marca zgłoszenia są bezpłatne).
Na wydarzenie można aplikować także bez projektu, wówczas pod uwagę będzie brane doświadczenie producenta w koprodukcjach międzynarodowych. Uczestnicy Marketu (producenci i opcjonalnie reżyserzy) otrzymują akredytację Industry umożliwiającą wzięcie udziału we wszystkich wydarzeniach branżowych festiwalu oraz upoważniająca do wstępu na seanse w oficjalnym programie KFF.
 
CEDOC MARKET (Central European Documentary Coproduction Market) w ramach KFF Industry podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego jest jedyną w Polsce platformą koprodukcyjną skierowaną do producentów filmów dokumentalnych poszukujących partnerów polskich i zagranicznych. Organizowane od 2015 roku przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego wydarzenie skupia się przede wszystkim na budowaniu kreatywnej współpracy między producentami oraz twórcami z całej Europy.
 
Częścią CEDOC-u są także spotkania panelowe („round tables”) poświęconym wybranym tematom odpowiadającym specyfice filmów nad którymi pracują. Od tego roku CEDOC rozpoczyna współpracę z PITCH THE DOC – internetową platformą skierowaną do twórców, inwestorów i specjalistów w branży filmowej wspierającą międzynarodową promocję projektów filmów dokumentalnych. Współpraca ta przyniesie zarówno gościom CEDOC jak i osobom, które nie mogą osobiście uczestniczyć w spotkaniach w Krakowie, możliwość wygodnego zapoznania się z zebranymi w jednym miejscu szczegółami dotyczącymi projektów.
 
„Spotkania podczas CEDOC Market toczą się dwutorowo, co jest absolutnie unikatową wartością tego wydarzenia. Z jednej strony producenci mają szansę spotkać się z potencjalnymi koproducentami i zaprezentować sobie nawzajem swoje projekty – w ten sposób każdy producent występuje w podwójnej roli. Z drugiej strony producenci spotykają się też z reprezentantami funduszy filmowych, programów szkoleniowych, agentami sprzedaży i nadawcami telewizyjnymi, czyli wszystkimi potencjalnymi partnerami, którzy mogą wesprzeć powstanie i późniejsze życie ich projektów na rynku. Podczas CEDOC Market chcemy stworzyć profesjonalistom jak największą możliwość rozbudowywania siatki kontaktów, tworzenia międzynarodowej marki swojego projektu i wsparcia powstających filmów konkretnymi narzędziami umożliwiającymi ich powstanie, promocję oraz dystrybucję” – podkreśla Katarzyna Ślesicka, szefowa CEDOC Market i wicedyrektorka Doc Lab Poland.
 
Nabór na CEDOC Market trwa do 10.04.2022 roku. Koszt udziału w markecie – dla zakwalifikowanych projektów – wynosi 200 zł + VAT. Producenci, którzy wyślą zgłoszenie do 31.03.2022 będą zwolnieni z tej opłaty. Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod linkiem.
 
Na dotychczasowych edycjach CEDOC MARKET prezentowano takie polskie produkcje jak m.in. „Pociągi” Macieja Drygasa, „Newborn” Lidii Dudy, „Wika!” Agnieszki Zwiefki, „Diagnoza” Ewy Podgórskiej, „Pollywood” Pawła Ferdka, „Wieś pływających krów” Katarzyny Trzaski, „Zwyczajny kraj” Tomasza Wolskiego, „Opera o Polsce” Piotra Stasika i „Ostatnia wyprawa” Elizy Kubarskiej.
 
CEDOC MARKET jest jedną z inicjatyw organizowanych przez założoną w 2014 roku Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego, której głównym zadaniem jest wsparcie i promocja polskiego filmu dokumentalnego, wsparcie młodych, debiutujących filmowców, organizacja warsztatów, konferencji, konkursów, produkcja filmów. Wśród działań fundacji są takie programy jak DOC LAB POLAND, największa w Polsce inicjatywa dla profesjonalnych dokumentalistów, łącząca konsultacje merytoryczne projektów filmowych z prezentacjami dla potencjalnych partnerów: producentów, dystrybutorów, agentów sprzedaży (częścią DOC LAB POLAND jest też CEDOC MARKET); DOC DEVELOPMENT, program intensywnego rozwoju projektów dokumentalnych na wczesnym etapie, IMPAKT – programu dla producentów rozwijających projekty fabularne i dokumentalne, PIERWSZY FILM – program dla licealistów i studentów stawiających pierwsze filmowe kroki, czy DOC HOT SELECTION, czyli projekcje najciekawszych i najnowszych polskich filmów dokumentalnych połączonych z autorskimi spotkaniami.
MR
CEDOC MARKET
Ostatnia aktualizacja:  21.03.2022
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Znamy datę premiery animacji "Nawet myszy idą do nieba"
"Film balkonowy" Pawła Łozińskiego w kinach i na VOD
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll