PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  18.05.2022
Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy wraz z partnerami zaprasza młodych krytyków i krytyczki oraz dorosłych twórców i twórczynie do udziału w 3. edycji programu SKOK W DOK - Laboratorium pomysłów dokumentalnych.
Program jest skierowany do filmowców i artystów będących na początku swojej drogi twórczej oraz tych, dla których film dokumentalny jest nowym, interesującym obszarem: nauczycieli, edukatorów, animatorów, rodziców, osób pracujących z dziećmi. Istotną rolę odgrywają w nim również młodzi ludzie, którzy na bieżąco konsultują pomysły dorosłych i rozwijają swój warsztat krytyczny.
 
Program SKOK W DOK. Laboratorium pomysłów dokumentalnych jest dokumentalną "zerówką". Od września do maja, podczas siedmiu spotkań warsztatowych jego uczestnicy i uczestniczki będą pracować nad pomysłem na film dokumentalny dla młodego widza, przechodząc etapy konkretyzowania tematu, poszukiwania bohatera lub bohaterów, tworzenia dokumentacji, przygotowania pakietu produkcyjnego (treatment, teaser, eksplikacja reżyserska, pitch-deck). Każde spotkanie będzie dotyczyć innego tematu i będzie kończyć się zadaniem do wykonania między warsztatami. Ich tutorami będą Katarzyna Lesisz – reżyserka, autorka krótkometrażowego filmu dokumentalnego „Tańczę dla ciebie” (2018) nagrodzonego na IDFA (Konkurs Kids&Docs) i Maciej Cuske – polski reżyser filmów dokumentalnych, scenarzysta, operator i wykładowca akademicki. Nad procesem twórczym będą czuwały Diana Gaik i Karolina Śmigiel.

Oprócz warsztatów w gronie dorosłych bardzo ważną częścią programu są spotkania z młodymi ekspertami, którzy wspólnie z twórcami będą oglądać i rozmawiać o filmach z sekcji Oki Doki Millennium Docs Against Gravity Film Festival. Dzięki takim spotkaniom dorośli uczestnicy poznają potrzeby i zainteresowania młodych. Pod koniec programu będą mieli za zadanie pitchować swoje pomysły przed młodymi ekspertami.

Filmy dokumentalne dla młodych widzów cieszą się dużą popularnością w krajach skandynawskich czy Niderlandach, gdzie mają nawet swoje niedzielne pasmo w telewizji publicznej. W Polsce wciąż są mało znane i niewiele ich powstaje. Dzięki takim programom, jak SKOK W DOK, może wspólnie zmienić tę sytuację i wzbogacić polską kinematografię o bardzo dobre filmy dokumentalnego dla młodego widza – mówi Katarzyna Ślesicka, zastępczyni dyrektorki i szefowa działu edukacji Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Rekrutacja dorosłych uczestników i uczestniczek do programu trwa do 20 sierpnia 2022. Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybrane 8 pomysłów. W przypadku dużej liczby zgłoszeń organizatorzy przewidują spotkania, po których zostanie wyłoniona lista uczestniczek i uczestników. Udział w programie jest bezpłatny.

Więcej o programie: https://ckf.waw.pl/skok-w-dok
LK
CKF
Ostatnia aktualizacja:  18.05.2022
Zobacz również
41. Młodzi i Film: znamy skład Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych
Znamy polskiego dystrybutora "IO" Jerzego Skolimowskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll