PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
10 maja w Katowicach startuje 20. edycja Węgiel Film Festival. Organizatorzy już po raz kolejny zaprosili Studio Munka SFP do udziału w branżowej części imprezy - Student Film Market.
Katowicki festiwal stawia sobie za cel prezentację twórczości studentów uczelni filmowych z całego świata, której towarzyszy wzajemna wymiana doświadczeń twórczych i integracja. Wydarzenie organizowane jest przez studentów II roku Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, a trzon festiwalu stanowi międzynarodowy konkurs etiud studenckich.

Ważnym elementem Węgiel Film Festival jest Student Film Market – jedyne w Polsce branżowe targi filmowe skierowane dla studentów szkół filmowych, absolwentów, kandydatów na studia i osób działających w branży. Jego celem jest ułatwienie nawiązywania pierwszych kontaktów wkraczającym na rynek młodym filmowcom. Student Film Market ma być platformą dla szkół i firm, dzięki którym mają one szansę pozyskania nowych studentów i współpracowników, promowania swoich aktualnych działań i przedsięwzięć oraz nawiązania potencjalnych współprac.

Do udziału w Markecie organizatorzy zaprosili polskie uczelnie filmowe - Szkołę Filmową w Łodzi, Gdyńską Szkołę Filmową, Warszawską Szkołę Filmową, Szkołę Wajdy oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej i Studio Munka SFP.

W czwartek, 11 maja o godz. 12.00 Węgiel Film Festival zaprasza na spotkanie z reprezentantami Studia Munka – dyrektorem artystycznym Jerzym Kapuścińskim oraz odpowiedzialnym za dystrybucję i promocję festiwalową Michałem Hudzikowskim, którzy przybliżą studentom programy skierowane do debiutantów: Trzydzieści Minut, Pierwszy Dokument, Młoda Animacja, Sześćdziesiąt Minut i możliwość nakręcenia debiutu pełnometrażowego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Węgiel Film Festival jest wolny. Spotkania odbywać się będą w siedzibie Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach.

20. edycja Węgiel Film Festival odbędzie się w dniach 10-13 maja 2023 roku.

LK
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  10.05.2023
Zobacz również
Jerzy Skolimowski: od wygnańca do gwiazdy światowego filmu. Drugi dzień przeglądu w kinie Kultura
Dokument "Moody" w konkursie festiwalu Docaviv w Izraelu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll