PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Studio Munka SFP otwiera nabór do dwóch swoich flagowych programów – Pierwszy Dokument i Młoda Animacja. Każdy z nich to szansa dla młodych filmowców na profesjonalny debiut. Projekty mogą zgłaszać twórcy, którzy nie ukończyli 40 roku życia. Na Wasze wnioski czekamy do końca lutego 2024 roku.
Działające w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich od 15 lat Studio Munka jest producentem krótkometrażowych i pełnometrażowych debiutów. Programy Studia Munka skierowane są do studentów oraz absolwentów szkół filmowych, chociaż regulamin nie wyklucza też udziału osób, które – mimo braku formalnego wykształcenia filmowego – mają doświadczenie reżyserskie.

Program Pierwszy Dokument umożliwić ma z kolei realizację filmów o długości między 15 a 30 minut. W naborze na rok 2024, podobnie jak w roku ubiegłym, preferowane będą projekty dotykające bieżących problemów i zjawisk społecznych. Termin naboru: 29 lutego 2024.

Program Młoda Animacja zakłada realizację krótkich form animowanych w dowolnej technice, o długości 5-10 minut. Termin naboru: 29 lutego 2024.

Młodzi twórcy realizujący w profesjonalnych warunkach swój pierwszy film mogą liczyć na opiekę artystyczną, wsparcie produkcyjne, dystrybucję festiwalową i promocję.

Oba programy Studia Munka SFP finansowane są ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Tylko w 2023 roku krótkometrażowe produkcje Studia Munka SFP tryumfowały na międzynarodowych festiwalach IDFA w Amsterdamie i DocAviv w Tel Awiwie oraz na Krakowskim Festiwalu Filmowym i Warszawskim Festiwalu Filmowym, a także kilkudziesięciu innych wydarzeniach filmowych w Polsce i na świecie, uzyskując wiele prestiżowych nagród, w tym możliwość ubiegania się o nominacje do Oscarów.

Szczegółowe informacje dotyczące naborów oraz regulaminy i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.studiomunka.pl w zakładce Zgłoś Projekt.

UWAGA!: Nabory do programów fabularnych Trzydzieści Minut oraz Sześćdziesiąt Minut zostaną ogłoszone w pierwszym kwartale 2024 roku.
LK
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  4.12.2023
Zobacz również
Premiera filmu "KARTA. Archipelag pamięci"
Znamy skład Jury Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2023
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll