PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  4.03.2023
Helios – największa sieć kin w Polsce, dysponująca aż 53 multipleksami w całym kraju – obchodzi w tym roku swoje trzydzieste urodziny. Aby uczcić ten wyjątkowy jubileusz, Helios przygotował dla widzów specjalny konkurs.
W styczniu 1993 r. spółka Helios (wtedy Centrum Filmowe Helios 2000) zaprosiła widzów do swojego pierwszego kina – słynnego Bałtyku w Łodzi. Obiekt ten miał jeden, olbrzymi ekran i ponad 800 foteli, a także balkon. Pierwszym filmem, które pokazało kino prowadzone przez nową spółkę, był „Kevin sam w Nowym Jorku”, a w tamtym roku triumfy na ekranach święcił „Park Jurajski”. 30 lat później Helios to największa sieć kin w Polsce, dysponująca 53 obiektami, które oddają do dyspozycji widzów aż 296 ekranów i prawie 55 tys. miejsc. Sieć skupia swoją działalność głównie w miastach średniej wielkości, ale jej obiekty są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście i Wrocławiu. Od 2010 r. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora.  

– Od momentu powstania Helios zdobył serca milionów widzów, oferując im niezapomniane filmowe wrażenia i najnowsze technologie kinowe – możliwość oglądania najlepszych filmów w najlepszej jakości dźwięku i obrazu oraz w komfortowych warunkach. W ciągu 30 lat działalności sieć przeszła wiele zmian, ale jedno pozostało niezmienne – nasze zaangażowanie, dzięki któremu zapewniamy widzom moc kinowych emocji – mówi Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios i członek zarządu Agory S.A.

Z okazji jubileuszu Helios zachęca widzów do przypomnienia sobie i opowiedzenia o wspólnych chwilach z ulubionym kinem w roli głównej w jubileuszowym konkursie sieci. Najlepsze, najbardziej wzruszające lub radosne historie kinomanów związane z filmowymi wizytami w kinach Helios na przestrzeni ostatnich 30 lat zostaną nagrodzone rocznymi karnetami do multipleksów sieci. Dodatkowo, najpiękniejsze nagrania z udziałem widzów stworzą wyjątkowy spot. Szczegóły dotyczące urodzinowego konkursu dostępne są na stronie www.helios.pl/30lecie.  

Jubileuszowy konkurs Heliosa jest promowany we wszystkich kinach sieci, w radiu oraz w internecie, w tym również w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, TikTok, Linkedin). Działania zaplanował dział marketingu sieci Helios.
 

  Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 53 kinami mającymi łącznie 296 ekranów i niemal 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Radiowej Agory i Eurozetu).


WRÓB
Agora
Ostatnia aktualizacja:  9.03.2023
Zobacz również
Kreatywna Europa zaprasza na konferencję o scenariuszach
Nowy film Michała Kwiecińskiego na ekranach kin
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll