PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Katarzyna Borkowska i Magdalena Gorzelniak z sieci kin Helios znalazły się w gronie najbardziej wpływowych kobiet w światowej branży kinowej
Katarzyna Borkowska, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzająca siecią kin Helios oraz Magdalena Gorzelniak, wiceprezes zarządu i dyrektor sprzedaży sieci kin Helios znalazły się w rankingu ‘Top 50 Women In Global Cinema – 2020’. To jedyne Polki w tym prestiżowym zestawieniu, przygotowanym przez portal CelluloidJunkie.com.

11 czerwca 2020 CelluloidJunkie.com już raz piąty zaprezentował ranking najbardziej wpływowych kobiet w branży kinowej. Jak podkreśla redakcja serwisu, w światowym kinie jest bardzo dużo takich postaci, dlatego wybór tylko 50 nie należał do najłatwiejszych. Jury, złożone tylko z kobiet, wskazało tegoroczne finalistki, starając się zachować równowagę pomiędzy poszczególnymi regionami geograficznymi świata, osiągnięciami kandydatek i ich talentami. W zestawieniu ‘Top 50 Women In Global Cinema – 2020’ ex aequo na 26. miejscu znalazły się dwie Polki z sieci kin Helios: Katarzyna Borkowska, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzająca oraz Magdalena Gorzelniak, wiceprezes zarządu i dyrektor sprzedaży.


Katarzyna Borkowska z Heliosem związana jest od ponad 20 lat. Od 2007 roku, jako dyrektor zarządzająca i wiceprezes zarządu firmy odgrywa istotną rolę w strukturze zarządzania najdynamiczniej rozwijającej się sieci multipleksów w Polsce. Odpowiada za sprawne funkcjonowanie całej sieci kin od strony operacyjnej i administracyjnej oraz aktywnie uczestniczy w procesach związanych z otwieraniem nowych kin oraz rewitalizacją istniejących obiektów.

Magdalena Gorzelniak w firmie pracuje od 18 lat. Była dyrektorem pierwszego multipleksu sieci kin Helios, dyrektor regionalną a następnie szefową działu zarządzania kinami. Obecnie, jako wiceprezes zarządu i dyrektor sprzedaży, odpowiada m.in. za wdrożenie strategii marketingowej i politykę sprzedażową sieci. Nadzoruje działalność działów marketingu, promocji i PR, projektów specjalnych, a także gastronomii kinowej.  Pełny ranking ‘Top 50 Women In Global Cinema – 2020’ dostępny jest na portalu CelluloidJunkie.com.

Helios to największa pod względem liczby obiektów sieć kin w Polsce. Dysponuje 49 kinami mającymi łącznie 277 ekranów i niemal 53 tysiące miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach średniej wielkości, ale jej obiekty są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście i Wrocławiu. Agora jest właścicielem spółki Helios S.A. od 2010 roku.
 

WRÓB
Agora
Ostatnia aktualizacja:  21.06.2020
Zobacz również
Gutek Film w Ninatece
Warsztat „We Have One Heart. Rola reżysera w dokumencie animowanym”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll