PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Już w najbliższą niedzielę, 29 maja 2022 zaczyna się 62. Krakowski Festiwal Filmowy. W festiwalowych konkursach swoje premiery mieć będzie siedem produkcji Studia Munka SFP, zaś ich twórcy wezmą udział w spotkaniach z publicznością.
W Krakowie pojawią się m.in. autor filmu „Followers. Odpalaj lajwa” Jakub Radej i reżyserka „Victorii” Karolina Porcari oraz występujący w jej filmie Katarzyna Figura i Piotr Cyrwus. Oba filmy powstały w ramach programu Trzydzieści minut.    
    
"Victoria", fot. Studio Munka/SFP    
    

„Victoria” Karoliny Porcari to opowieść zaniedbywanej przez męża 50-letniej Amelii, której życie ulega przemianie, kiedy przypadkiem staje się posiadaczką wibratora... „Victoria” walczy o nagrody w Konkursie polskim oraz w Międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych. Z widzami krakowskiego festiwalu spotkają się reżyserka Karolina Porcari, aktorzy Katarzyna Figura i Piotr Cyrwus, scenarzysta Krzysztof Szekalski, a także autor zdjęć Tomasz Wierzbicki oraz montażystka Anna Morawiec.Prezentowany w ramach Konkursu polskiego „Followers. Odpalaj lajwa” to opowieść o dwóch licealistach, którzy chcą wykorzystać obecność w szkole noblistki Olgi Tokarczuk do zdobycia internetowej sławy... W spotkaniu z publicznością udział wezmą reżyser i scenarzysta Jakub Radej, autor zdjęć Mateusz Golis, montażysta Paweł Łukaszewski, aktor Adam Borysowicz oraz pojawiający się na ekranie Jan Mela.

"Followers. Odpalaj lajwa", fot. Studio Munka SFP

O nagrody w Konkursie polskim walczą również produkcje powstałe w programie Pierwszy dokument. „Opowiedz mi o mnie” Macieja Millera to historia Magdaleny, która porzucona w szpitalu po urodzeniu, po latach próbuje nawiązać relację z biologicznymi rodzicami. O realizacji tego dokumentu opowiedzą w Krakowie reżyser, bohaterka filmu Magdalena Mika, montażystka Monika Stachowicz oraz producent wykonawczy Jakub Maj.

W „Konikach na biegunach” Marcin Lesisz pokazuje świat niepełnosprawnej Ewy, która ucieka od trudnej rzeczywistości, tworząc lalki i zabawki. Na spotkaniu z publicznością reżyserowi towarzyszyć będzie bohaterka Ewa Werfel, a także montażysta Marcin Sucharski i kierowniczka produkcji Magdalena Gonera.


"Koniki na biegunach", fot. Studio Munka SFP

Trzeci z dokumentów Studia Munka - „Moody” Karoliny Karawan i Tomasza Rattera – to poruszająca, mistyczna opowieść o skomplikowanej relacji matki i jej dorosłego syna żyjących samotnie na jednej z indonezyjskich wysp. Podczas rozmowy z widzami duetowi reżyserów towarzyszyć będzie również autorka montażu Patrycja Piróg. Film startuje równolegle w Konkursie polskim oraz Międzynarodowym konkursie filmów Krótkometrażowych.


"Kot", fot. Studio Munka SFP

Listę krakowskich premier Studia Munka zamykają dwa krótkie metraże zrealizowane w ramach programu Młoda animacja. „Kot” Zofii Strzeleckiej to hip-hopowa opowieść o szalonych 30 latach z życia dilera Marcina Kota, któremu po piętach depcze inspektor Zygmunt Pies. Zaś „Music of Sonny” Anny Sałacińskiej i Klementyny Margolis przedstawia opowieści pracowników fabryki płyt CD, których życie składa się z szeregu powtarzalnych czynności. Reżyserki obu prezentowanych w Konkursie Polskim animacji spotkają się z festiwalową publicznością.

"Music of Sonny", fot. Studio Munka SFP

  Filmy z programów "Trzydzieści minut", "Pierwszy Dokument", "Młoda Animacja" powstają w Studiu Munka – Stowarzyszeniu Filmowców Polskich przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Partnerem programu „Trzydzieści minut” są telewizja TVN i CANAL+ Polska

Producentami wykonawczymi i koproducentami są:

„Followers. Odpalaj lajwa”: Mizar Films, TVN Film, Canal+ Polska, All For Movies

„Victoria”: Mizar Films, TVN, All For Movies, Boss of Toys

„Opowiedz mi o mnie”: Mizar Films, TVN, All For Movies, Boss of Toys
„Moody”: FDR Studio, Głośno Studio

„Koniki na biegunach”: Domino Film, Coloroffon

„Music of Sonny”: SPInka Film Studio

„Kot”: How How

Tegoroczna edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego potrwa od 29 maja do 5 czerwca 2022. Laureatów festiwalowych konkursów poznamy podczas uroczystej wieczornej gali w sobotę, 4 czerwca. 

WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  29.05.2022
Zobacz również
Filmowa marka Gdańska. Powstaje nowy RFF!
Jan Paweł Pełech – oczy otwarte na dokument
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll