PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Kolejne festiwalowe weekendy przyniosły kolejne nagrody dla krótkometrażowych filmów ze Studia Munka SFP.
"Trochę raju", fot. Studio Munka SFP

Najważniejsze to te na zakończonym 19 czerwca 2021 roku 40. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". „Jantar 2020” za zdjęcia do filmu krótkometrażowego otrzymał Andrzej Cichocki za film "Trochę raju". Uzasadnienie brzmi: "Kamera w sposób nieinwazyjny, bardzo subtelny wkracza w mikrokosmos życia rodzinnego. Obserwuje je z bliska i z wielką empatią. Rejestruje mikro wydarzenia i małe, codzienne dramaty, nadając im rangę uniwersalną. Ten film zaświadcza, po raz kolejny, że istotą dokumentu jest uważna, czujna obserwacja i pokazuje, że kamera może stać się narzędziem równie precyzyjnym, jak skalpel w ręku doświadczonego chirurga"."Kulisy", fot. Studio Munka SFP


,,Jantara 2020” za dźwięk do filmu krótkometrażowego otrzymali Sebastian Włodarczyk i Łukasz Świerzawski  za film "Kulisy" Ady Smyk "za kreacyjne opowiadanie dźwiękiem o miejscach i przestrzeniach niedostępnych każdemu, poparte znakomitym rzemiosłem".

Wyróżnienie w kategorii krótkiej fabuły powędrowało to filmu Jagody Madej "O człowieku, który kupił mleko” "za ciepłą, zdyscyplinowaną dramaturgicznie opowieść, poprowadzoną z poczuciem humoru, ironią, dystansem do siebie i wykreowanych przez siebie postaci, a także swobodną żonglerką konwencjami filmowymi.  Wyróżnienie otrzymała także Monika Proba za dokument  „Lata świetlne” - "subtelny, wnikliwy i emocjonalnie poruszający portret dwóch mężczyzn marzących o karierze kościelnej".

"Lata świetlne", fot. Studio Munka SFP


Na zakończonym 20 czerwca Short Waves Festival "We Have One Heart" Katarzyny Warzechy zostało uhonorowane Nagrodą Publiczności. Tydzień wcześniej 13 czerwca 2021 roku Żubroffce "We Have One Heart" otrzymało wyróżnienie w konkursie polskim „za opowiedzenie historii zapisanej między literami listów w sposoby świeży, autorski i uniwersalny. Za wyjątkowe połączenie dokumentu z animacją, które chwyciło za nasze serca”. Podczas tego festiwalu znowu doceniono "Trochę raju" Andrzeja Cichockiego, który otrzymał I Nagrodę w konkursie polskim DOKUMENT.PL: "Za wrażliwość autora w odnalezieniu piękna tam, gdzie zazwyczaj go nie dostrzegamy”. Wyróżnienie w konkursach polskich otrzymał film "Własne śmieci" Darii Kopiec. "Animacja Darii Kopiec poruszyła nas swoją żywiołowością, humorem i surrealizmem rodem z filmów Charliego Kaufmana. Uzyskana za sprawą różnych technik i głosów stylistyczna polifonia pozwala w pełni się zanurzyć w wykreowanym przez twórczynię świecie – świecie bardzo nam bliskim" - napisało jury w uzasadnieniu.

WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  22.06.2021
Zobacz również
Mariusz Wilczyński laureatem „Lauru Cisowego”
Polskie Nagrody Filmowe Orły 2021 rozdane!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll