PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  14.06.2021
W warszawskim kinie Kultura odbyła się premiera najnowszych krótkich metraży zrealizowanych w Studiu Munka, działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.Widzowie zobaczyli dwie krótkie fabuły: „Chodźmy w noc” Kamili Tarabury i „Ostatni gwizdek” Karola Lindholma oraz dwa dokumenty "Solar Voyage" Adama Żądło i „Dad You’ve Never Had”, reż. Dominiki Łapki.
fot. Sylwia Olszewska/SFP

Pogrążona w depresji Krysia ucieka z imprezy urodzinowej za zagadkową Majką, która prowadzi ją tam, gdzie można się najdotkliwiej sparzyć. Dziewczyny spędzą razem noc, podczas której nauczą się brać odpowiedzialność za siebie, ale też za drugą osobę.

"Chodźmy w noc" to dla mnie opowieść o tym, że dorośli powinni szanować odrębność nastolatków i dać im prawo do tego, aby mieli swój własny świat, nawet jeśli czasami muszą się w tym świecie sparzyć. To także opowieść o początku przyjaźni, która daje szansę na lepsze jutro – mówi Kamila Tarabura. Producentem wykonawczym i koproducentem filmu jest Papaya Films.

Film otrzymał nagrodę dla najlepszego aktorskiego filmu krótkometrażowego na Warszawskim Festiwalu Filmowym w 2020 roku.

Upalne lato, samotna przyczepa campingowa na plaży niedaleko małej nadmorskiej miejscowości. Dwójce braci czas wyznaczają treningi pływackie w morzu. Dla młodszego z nich będą to wyjątkowe wakacje - ojciec przygotowuje go do pierwszego startu na bardzo długim dystansie. Czy uda mu się przełamać swój strach i spełnić ambicje taty?

Producentem wykonawczym i koproducentem filmu jest Zjednoczenie Artystów i Rzemieślników. Film został wsparty przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film.

„Solar Voyage”, reż. Adam Żądło
To opowieść o wielkim umyśle, palącej obsesji, szalejących żywiołach, zmaganiu się ze schizofrenią oraz problemach z akceptacją społeczną i rodzinną. To prawdziwa historia człowieka żyjącego w izolacji, który w poszukiwaniu miłości i słońca wyrusza w niewiarygodną podróż dookoła świata.

Film powstał w Studiu Munka SFP w ramach Programu „Pierwszy Dokument”. Koproducentem filmu jest AMA Film Academy.

„Dad You’ve Never Had”, reż. Dominika Łapka

„Dad You’ve Never Had”  to subtelnie i delikatnie opowiedziana historia o skomplikowanej relacji córki z ojcem. Córka wyrusza w podróż do ojca, który ją kiedyś odrzucił. Ojciec wpuszcza dziewczynę do swojego mieszkania, stara się odpowiedzieć na jej pytania, razem pochylają się nad listami, które przez lata do siebie pisali. Córka sprząta i porządkuje świat ojca oraz swoją relację z nim. Pomiędzy bohaterami dochodzi do niełatwej konfrontacji. To film o ogromnej tęsknocie za ojcem i o akceptacji faktu, że ta tęsknota nigdy nie zostanie zaspokojona.


Producentem wykonawczym w okresie przygotowawczym, zdjęciowym i montażu był Lech Mikulski. Koproducentami filmu są: Studio Obraz Lech Mikulski, Furia Film Karolina Galuba, Gdyńskie Centrum Filmowe. Dokument Dominiki Łapki powstał w ramach dofinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej program „Pierwszy Dokument”.

Film zdobył wyróżnienie na Krakowskim Festiwalu Filmowym w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych.
MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  15.06.2021
Zobacz również
fot. Sylwia Olszewska/SFP
Laureaci 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej
Krótkometrażowe premiery Munka na "Młodzi i Film"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll