PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  22.10.2022
"Gęś” Marii Wider oraz „Solar Voyage” Adama Żądło powalczą o nagrody 8. edycji Festiwalu Spektrum w Świdnicy. Poza konkursem widzowie będą mogli zobaczyć nagradzaną „Victorię” Karoliny Porcari.
Organizowany w Świdnicy Festiwal Spektrum ma charakter międzynarodowy i stawia sobie za cel poszukiwanie nowych talentów i narracji filmowych. Ramy imprezy stanowią cztery konkursowe sekcje Okiem Młodych prezentujące krótkometrażowe fabuły, dokumenty, animacje oraz filmy amatorskie. Podczas tegorocznej edycji festiwalu widzowie zobaczą aż 46 filmów z różnych zakątków świata, m.in. z Hiszpanii, Francji, Polski, Litwy, Ukrainy, Izraela, Iranu, Syrii, czy z Peru. W tym gronie znalazły się również dwie produkcje Studia Munka SFP.

"Gęś", fot. Cineo Studio / Studio Munka SFP

Pierwsza z nich to "Gęś" Marii Wider, która powalczy o nagrody dla najlepszych krótkometrażowych fabuł. Film podejmuje temat trudnych relacji między matką i córką, zmuszając obie bohaterki do pojednania w obliczu niecodziennego zagrożenia.

Twórcy „Gęsi” mają już na koncie Nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego w konkursie polsko-czeskim Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Zoom-Zbliżenia" w Jeleniej Górze, Wyróżnienie Specjalne za kreację Mai Wolskiej na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" oraz Srebrne Grono 51. Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie.

Film Marii Wider powstał w Studio Munka SFP w ramach programu Trzydzieści Minut realizowanego we współpracy z TVN, przy finansowym wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Producentem wykonawczym „Gęsi” jest Cineo Studio, koproducentami DI Factory, Gdyńskie Centrum Filmowe i Prosound Studio.

"Solar Voyage", fot. Studio Munka SFP

O laury w konkursie krótkometrażowych dokumentów powalczy natomiast "Solar Voyage" Adama Żądło - opowiedziana z humorem historia chorującego na schizofrenię pana Mirka, który po latach izolacji wyrusza w niewiarygodną podróż dookoła świata w poszukiwaniu miłości i słońca. "Solar Voyage" wyróżniono w ubiegłym roku Nagrodą „Nowe Oko” na Festiwalu Filmowym Przeźrocza w Bydgoszczy, w czerwcu br. Nagrodą Specjalną Satyrek 2022 na Festiwalu Filmów Satyrycznych Pyszadło w Mogilnie, a w październiku Nagrodą Publiczności Festiwalu „Opolskie Lamy”. "Solar Voyage" powstał w ramach programu Pierwszy Dokument finansowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Producentem wykonawczym filmu jest AMA Film Academy.

Poza konkursem świdnicka publiczność będzie miała okazję zobaczyć nagradzaną na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, odważnie i z humorem mierzącą się z tematem kobiecej seksualności „Victorię” Karoliny Porcari, a także porozmawiać z odtwórczynią roli głównej Katarzyną Figurą.

„Victoria” to kolejna produkcja Studia Munka z programu Trzydzieści Minut. Producentem wykonawczym filmu jest Mizar Films, a koproducentem All For Movies.

8 edycja Festiwalu Spektrum potrwa od 22 do 29 października 2022.WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  22.10.2022
Zobacz również
38. WFF: Laureaci. Polacy wśród nagrodzonych!
Nie żyje Marcin Giżycki
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll