PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Bartosz Kruhlik, reżyser filmu „Supernova”, otrzymał nagrodę w kategorii Debiut reżyserski podczas zakończonego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Supernova”, wyprodukowana przez Studio Munka-SFP, wejdzie na ekrany kin 22 listopada.
– Realizując filmy, szukam tematów uniwersalnych, przy których nie muszę znać historycznego tła ani innych kontekstów niezbędnych do zrozumienia i przeżycia opowieści. Podobnie jest z projektem "Supernova", dla którego punktem wyjścia jest wypadek samochodowy oraz fakt, że śmierć na drodze jest bardzo często przypadkowa i może dotyczyć każdego z nas – mówi reżyser.


Trzech mężczyzn, jedno miejsce, jeden dzień i jedno zdarzenie, które zmieni ich losy. Oto polityk, który chce wygrać wybory; policjant, pragnący dotrwać spokojnie do emerytury; i mieszkaniec polskiej wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu. Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji. Ludzie postawieni w sytuacji granicznej – a także widzowie – staną przed pytaniem o rolę przypadku i przeznaczenia w życiu każdego z nas.
 
  Bartosz Kruhlik (ur. 1985) to absolwent łódzkiej Filmówki (2016). Główne role w jego debiucie pełnometrażowym zagrali Marek Braun, Marcin Hycnar i Marcin Zarzeczny. – Zależało mi, by nie były to znane nazwiska i ograne twarze – tłumaczy reżyser swe decyzje obsadowe. – Na przykład Marek Braun, który zagrał główną rolę – jest to jego debiut w filmie fabularnym. Myślę, że była to decyzja słuszna, bo wszyscy zagrali świetnie, wykorzystali maksimum swych możliwości. Jestem przekonany, że ci, którzy cenią mocne i precyzyjne aktorstwo, wyjdą z kina zadowoleni. Przyznaną mu nagrodę Kruhlik zadedykował wszystkim tym debiutom, które nie dostały się do konkursu.

"Supernova" w kinach od 22 listopada. Dystrybutorem filmu jest Forum Film Poland. Film powstał w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka w ramach pierwszej edycji programu „60 Minut”. Producentami filmu są: Jacek Bromski, Ewa Jastrzębska, Jerzy Kapuściński.
AK
FPFF/ Forum Film Poland/ Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  22.09.2019
Zobacz również
fot. Borys Skrzyński/SFP
Trwa nabór filmów na Short Waves Festival
44. FPFF: "Obywatel Jones" ze Złotymi Lwami
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll