PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Doc Lab Poland i Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny zapraszają na pokaz filmu Katarzy-ny Trzaski „Wieś pływających krów”. Pokaz jest organizowany w cyklu Doc Lab Poland Hot Selec-tion oraz Teraz-wtedy.
Dokument „Wieśpływających krów” opowiada o grupie niemieckich aktywistów szukających odnowy duchowej na podlaskiej wsi. Trójka uduchowionych i ekologicznie świadomych młodych berlińczyków zwiedza wschód Polski i trafia na malutką podlaską wieś. Medytują, modlą się do księżyca, kąpią nago przy studni, jedzą warzywa wygrzebane ze śmietnika. Lokal-ne zwyczaje najpierw ich fascynują, a następnie szokują. Dla miejscowych są egzotyczni.

Po projekcji rozmowę z reżyserką poprowadzi kurator cyklu Michał Oleszczyk. Po niej odbędzie się pokaz „Wizyty” (1974) Marcela Łozińskiego. Reżyser portretuje Urszulę Flis, nazywaną przez mieszkańców wsi „cudakiem”. Ekipa filmowa odwiedziła bohaterkę głośnego reportażu, która sama prowadziła gospodarstwo, a jednocześnie była koneserką literatury i teatru.

Pokaz odbędzie się w środę 27 lutego o godz. 19.00 w siedzibie FINA przy ul. Wał-brzyskiej 3/5 w Warszawie. Wstęp wolny.


Katarzyna Trzaska
Urodzona w Toruniu, absolwentka filologii angielskiej UMK w Toruniu; studiowała reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autorka nagradzanych na całym świecie filmów dokumentalnych „10 lat do Nashville” oraz „Maksimum przyjemności”. Autorka scenariuszy i reżyserka programów telewizyjnych (m.in. „Polacy z wyboru” dla stacji Canal + Discovery). Reżyserka teatru TV pt.: „Humani” oraz sztuki teatralnej na podstawie filmu „Mulholland Drive” Davida Lyncha w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Mieszkanka Warszawy; jej ojciec urodził się we wsi Brzostowo nad Biebrzą, obecnie na tere-nie Biebrzańskiego Parku Narodowego – stąd zainteresowanie tymi terenami.

DOC LAB POLAND HOT SELECTION to cykl pokazów najciekawszych i najbardziej nagradzanych pol-skich filmów dokumentalnych ostatnich lat i spotkań z twórcami. Pierwsza projekcja - „Królowej ciszy” Agnieszki Zwiefki odbyła się w grudniu 2016 roku. W następnym roku pokazanych zostało sześć filmów, między innymi: „Najbrzydszy samochód świata” Grzegorza Szczepaniaka, „Badjao. Duchy z morza” Elizy Kubarskiej i „Miss Holocaust” Michaliny Musielak. W 2018 r. HOT SELECTION otworzył pokaz laureata Festiwalu IDFA, filmu „Call me Tony” w reżyserii Klaudiusza Chrostowskie-go. Drugim prezentowanym w cyklu dokumentem był nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji „Książę i Dybuk”, trzecim – obsypany nagrodami „Over the limit” Marty Prus. Swoje filmy pokazywali również: Tomasz Drozdowicz - „Koncert na dwoje”, Rafał Łysak - „Miłość bezwarunkowa” oraz Marcin Sauter - „Urosłam kiedy spałaś” i „Żalanasz”. Cykl był częścią programu Doc Lab Poland Warsaw Days, wspartego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckie-go, w ramach którego podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego zostały też zorganizowane warsztaty dla filmowców i wykłady otwarte dla szerszej publiczności.

DOC LAB POLAND to największy w Polsce program dla profesjonalnych dokumentalistów, łączący konsultacje merytoryczne projektów filmowych z prezentacjami dla potencjalnych partnerów: pro-ducentów, dystrybutorów, agentów sprzedaży. Ważnym elementem programu jest market kopro-dukcyjny organizowany dla kolejnych ok. 50 producentów z Polski i zagranicy. W ramach publicz-nych prezentacji oraz marketu koprodukcyjnego podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego w 2018 roku odbyło się ok. 800 indywidualnych spotkań branżowych. 
AK
DOC LAB POLAND
Ostatnia aktualizacja:  14.02.2019
Zobacz również
fot. DOC LAB POLAND
„Zimna wojna” wejdzie do chińskich kin
Berlinale 2019. Marlena Gabryszewska i Jerzy Moszkowicz oceniają filmy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll