PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Przez tydzień Łódź gości kolejne filmowe wydarzenie. Trwa trzecia edycja rocznych warsztatów developmentowych - Atelier Scenariuszowe.
Atelier Scenariuszowe to już stałe wydarzenie na filmowej mapie Łodzi, które po raz trzeci odbywa się w przestrzeniach EC1 i Narodowego Centrum Kultury Filmowej. Przez tydzień trzynaścioro scenarzystów i scenarzystek z całej Polski pracuje w nich nad rozwojem swoich projektów. - Nie przypadkiem wybraliśmy Łódź jako miasto, w którym zaczynamy kolejną edycję warsztatów. To miejsce z wieloletnimi tradycjami filmowymi. Gdzie więc lepiej szukać natchnienia na początkowym etapie rozwoju scenariusza? – mówią organizatorzy.

Program Atelier składa się z dwóch bloków zajęć. Pierwszy - praca nad tekstem - polega na pracy w czteroosobowych grupach oraz na konsultacjach indywidualnych. Dyskusje o tekstach odbywają się pod okiem doświadczonych konsultantów scenariuszowych – Anny Bielak, Filipa Kasperaszka i Aleksandry Świerk. Podczas Atelier wielu twórców ma szansę po raz pierwszy zaprezentować swoje historie na forum. W ten sposób są w stanie zweryfikować, co w projekcie intryguje, co wzbudza wątpliwości, nad jakimi elementami opowieści warto jeszcze pracować. W Łodzi konsultanci skupiają się na szerokich dyskusjach i inspirowaniu scenarzystów. Zależy im, by autorzy tekstów mieli pewność, jakie historie chcą opowiedzieć. Dzięki temu na kolejnych sesjach i na dalszym etapie prac nad rozwojem scenariuszy, będą w stanie im pomóc, nie sugerując przy tym rozwiązań sprzecznych z intencjami twórców. Drugi blok warsztatów to zajęcia poświęcone wprowadzeniu młodych scenarzystów na rynek audiowizualny i zapoznaniu ich z mechanizmami jego działania. Uczestnicy spotkali się już z producentem Mariuszem Włodarskim oraz wzięli udział w wykładach poświęconych rynkowi filmowemu i prawu autorskiemu, które prowadziła Joanna Szymańska. Przed nimi jeszcze zajęcia o komunikacji oraz spotkanie z Michałem Oleszczykiem.

Atelier Scenariuszowe to roczny program rozwoju scenariuszy pełnometrażowych filmów fabularnych. Warsztaty przeznaczone są zarówno dla scenarzystów jak i reżyserów - absolwentów uczelni artystycznych i kursów scenariuszowych, posiadających wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności pozwalające im swobodnie pracować nad scenariuszami. Oprócz sesji w Łodzi, odbędą się jeszcze dwie - w marcu w Krakowie i w lipcu we Wrocławiu, gdzie uczestnicy zaprezentują swoje projekty przed polską branżą filmową w ramach Festiwalu Nowe Horyzonty.

Partnerami Atelier Scenariuszowego 2019/2020 są: EC1 Łódź - Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Krakow Film Commission, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Wydawnictwo Myśliński oraz Fundacja Widok. Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej informacji o programie i prowadzących warsztaty na: www.scenariuszowe.pl
FB: www.facebook.com/scenariuszowe
AK
Atelier Scenariuszowe
Ostatnia aktualizacja:  18.11.2019
Zobacz również
fot. Atelier Scenariuszowe
Kulisy wielkiej afery w zwiastunie „Solid Gold”
Święto Kina Domowego w Katowicach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll