PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  14.12.2018
Greg Zgliński, autor takich filmów, jak "Cała zima bez ognia" czy "Wymyk" powraca z nowym filmem "Zwierzęta". Historia rozgrywa się głównie w Szwajcarii, ale to koprodukcja szwajcarsko-austriacko-polska. "Zwierzęta" miały premierę w sekcji Forum podczas Berlinale w 2017 roku.

W swoim najnowszym filmie Grzegorz Zgliński, autor doskonałego "Wymyku" z Robertem Więckiewiczem, opowiada historię Nicka i Anny, pary, która wyjeżdża na wakacje do Szwajcarii, by przezwyciężyć kryzys małżeński. Po tajemniczym wypadku bohaterowie zaczynają doświadczać dziwacznych wizji – żadne z nich nie wie, czy poszczególne wydarzenia rzeczywiście mają miejsce, czy też może rozgrywają się w ich wyobraźni.


"Inspiracją dla scenarzysty Jörga Kalta było dzieło Relatywność holenderskiego grafika Mauritsa Cornelisa Eschera. Ludzie idą w dół po schodach prowadzących w koło i na końcu dochodzą do tego miejsca, z którego wyszli. To paradoks który scenarzysta chciał przełożyć na język filmu. Jörg Kalt miał być również reżyserem tego filmu. Niestety popełnił samobójstwo na miesiąc przed rozpoczęciem zdjęć. Osiem lat później historia wciąż chodziła mi po głowie, Postanowiłem więc odszukać scenariusz i go zrealizować. Zwierzęta są łamigłówką złożoną z egzystencjalnych pytań oraz zmierzenia się z tematem utraty ukochanej osoby" - mówi w rozmowie z Marcinem Radomskim reżyser filmu Greg Zgliński ("Magazyn Filmowy").

 Reżyser zabiera widzów w schizofreniczną jazdę bez trzymanki, a "Zwierzęta" stają się filmową zagadką podobną do Prawdziwej historii Romana Polańskiego i Podwójnego kochanka. Zgliński oferuje jednak doświadczenie jeszcze ciekawsze i bardziej niezwykłe, potrafi bowiem nie tylko przekonująco uwodzić widza, ale też żartować sobie z przyjętej konwencji i ożywić film sporą dawką ironii. To niewątpliwie jeden z powodów, dla których Zwierzęta zachwyciły widzów podczas premiery na festiwalu w Berlinie."Zwierzęta" od 14 grudnia w kinach. Dystrybutorem filmu jest Velvet Spoon.

MR
Velvet Spoon
Ostatnia aktualizacja:  14.12.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Znamy daty Młodzi i Film
Pokaz filmu „Desert Coffee”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll