PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Byliśmy na planie sześćdziesiątki realizowanej w Studiu Munka! Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z planu.
"Supernova" będzie to krwistą, obyczajową historią, która oscyluje na granicy dramatu, thrillera i kina katastroficznego. Kruhlik zmierzy się w swoim filmie ze sportretowaniem bohatera zbiorowego. - Punktem wyjścia filmu jest przypadek, wypadek na drodze, który generuje dalsze perypetie bohaterów, dosyć zaskakujące i tragiczne – mówi o produkcji reżyser i scenarzysta Bartosz Kruhlik.

- "Supernova" opowiada o pewnej sytuacji, która może zdarzyć się w każdej chwili, na każdej drodze w Polsce. Sytuacja, którą opisał Bartosz Kruhlik, wychodzi z bardzo realistycznego wydarzenia w stronę takiej apokaliptycznej metafory – dodaje dyrektor artystyczny Studia Munka Jerzy Kapuściński.

Obsada filmu to m.in. Marcin Hycnar, Marek Braun, Dariusz Dłużewski, Marcin Zarzeczny, Paweł Koślik, Anna Mrozowska, Agnieszka Skibicka, Michał Pawlik czy Jerzy Janeczek, znany z trylogii o „Samych swoich”. Autorem zdjęć do filmu jest Michał Dymek, który zrealizował z Kruhlikiem jego wcześniejszy film - etiudę "Adaptacja".


Bartosz Kruhlik jest absolwentem Reżyserii w Łódzkiej Szkole Filmowej. Jego filmy były pokazywane ponad 500 razy na polskich i zagranicznych festiwalach, gdzie zdobyły blisko 150 nagród i wyróżnień. Najważniejsze selekcje: San Sebastian IFF, Karlove Wary IFF, Montreal WFF, Sarajevo FF, IDFA. W roku 2013 otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia dla studentów uczelni artystycznych. Rok wcześniej stypendium Ministra Nauki. Od 2014 roku jest zaangażowany w pomoc organizacjom pozarządowym, realizuje dla nich pro bono spoty i kampanie społeczne. W 2015 roku jego spot dla stowarzyszenia "AD REM" otrzymał nagrodę BEST ADVERTISEMENT na festiwalu w Makao w Chinach. W wolnych chwilach namiętny szachista.

Budżet każdego filmu w programie „60 Minut” wynosi około jednego miliona złotych brutto. Tytuły wyprodukowane w ramach programu będą emitowane w telewizji. Partnerem i koproducentem filmów realizowanych w ramach programu jest telewizja Canal+ . Planowane są także ich premiery kinowe. Tegoroczna edycja ma charakter pilotażowy – jeśli format i założenia się sprawdzą, Studio Munka-SFP przewiduje kontynuację programu przez kolejne lata.

W pierwszym naborze zgłoszonych zostało ponad dwadzieścia projektów. Rada Artystyczna w składzie: reżyserzy Agnieszka Smoczyńska, Jan Komasa, Michał Rogalski, dyrektor artystyczny Studia Munka-SFP Jerzy Kapuściński oraz Alicja Gancarz - przedstawicielka Canal+ , wybrała dwa scenariusze, które zostały skierowane do produkcji – „Eastern” Piotra Adamskiego i właśnie „Supernovą”.
Albert Kiciński/MK
Ostatnia aktualizacja:  23.08.2018
Zobacz również
fot. Marian Kupidłowski
Chcesz napisać scenariusz do filmu o Bydgoszczy? Właśnie rusza program stypendialny
Małgorzata Potocka – własną drogą
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll