PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Szczecin European Film Festival (13- 17 czerwca) zaprezentuje selekcję najnowszych produkcji filmowych w 4. konkursach: MUSIC SEFF - światowe kino dokumentalne o muzyce i jej twórcach, TELEFON ART - międzynarodowy konkurs krótkich form filmowych, POP SEFF - muzyka i obraz, czyli selekcja zaskakujących klipów muzycznych, Zachodniopomorskie Shorty – regionalna kuchnia filmowa twórców związanych z województwem zachodniopomorskim.

Oprócz zmagań konkursowych na gości czeka  specjalny program dla najmłodszych kinomanów w ramach SEFF MINI, retrospektywa twórczości Miloša Formana i Guillermo del Toro, akustyczny koncert Damiana Ukeje i wiele innych. O filmie podczas  SEFF będzie można porozmawiać między innymi z: Andrzejem Fidykiem, Tomaszem Raczkiem, Leszkiem Gnoińskim, Cezarym Ciszewskim, Krzysztofem Spórem, Alicją Grabowską, Adamem Barwińskim, Mateuszem Winkielem i dr Klausem Blaudzunem.
Ceremonia otwarcia SEFFཎ odbędzie się 13 czerwca w zabytkowym budynku Trafostacji Sztuki w Szczecinie – unikalnym obiekcie kultury, który w tym roku otrzymał wyróżnienie w kategorii „adaptacja obiektu zabytkowego” w najstarszym i najważniejszym konkursie w tej dziedzinie w Polsce. W programie spotkanie z Jurorami i uczestnikami konkursów, ekspertami w dziedzinie kina Tomaszem Raczkiem i Krzysztofem Spórem, muzyczny set Dj-ski i polska premiera amerykańskiego dokumentu muzycznego „Original Motion Picture Soundtrack” w reżyserii Chrisa McDaniela o kultowych soundtrackach w kinie, o których opowiedzieli m.in.: Kevin Bacon, Billy Bob Thornton, Jon Cryer, Huey Lewis, Kenny Loggins, Corey Feldman. Ceremonię poprowadzi dziennikarz Radia Szczecin Konrad Wojtyła.


Spotkanie z najnowszym kinem europejskim, pełne emocji rozmowy na ważne i ciekawe tematy, to atrakcyjna propozycja w ramach Szczecin European Film Festival dla młodzieży w wieku 14-18 lat. Poprzez interaktywne działania, pod okiem doświadczonej animatorki Agnieszki Walancik, uczestnicy poznawać będą tajniki sztuki dyskusji.


Zachodniopomorskie SHORTY Finał 2018, czyli filmowa kuchnia z naszego regionu, smaczne fabuły, wyborne dokumenty, zaskakujące wideoklipy i przepyszne kino eksperymentalne. To już 8. edycja konkursu prezentującego najnowsze i najciekawsze produkcje filmowe twórców związanych z województwem zachodniopomorskim. O zwycięstwie w konkursie zadecydują głosy publiczności i festiwalowego jury.


 

Silne, intrygujące, młode niemieckie kino tradycyjnie na Szczecin European Film Festival. Selekcja najciekawszych i nagrodzonych produkcji z tegorocznej edycji jednego z największych festiwali młodego kina w Niemczech FiSH – Filmfestival im Stadthafen z Rostocku. Projekcja połączona będzie ze spotkaniem młodzieży (14-18 lat) z twórcami prezentowanych filmów oraz gościem specjalnym: dr. Klausem Blaudzunem z Instytutu Nowych Mediów w Rostocku. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Frymus: dziennikarka Polskiego Radia Szczecin.


Konkurs filmów o muzyce po raz pierwszy w Szczecinie w ramach SEFF. Selekcja najnowszych produkcji dokumentalnych z całego świata wprowadzająca w tajniki tworzenia muzyki, pracy w studiu i na trasie koncertowej, opowieści ludzi, dla których muzyka jest pasją życia, historie znanych i mniej znanych zespołów. Tradycyjnie już zwycięzca wybrany zostanie Waszymi głosami przy wsparciu Jurora. Będzie nim w tym roku dziennikarz muzyczny, reżyser i scenarzysta Leszek Gnoiński. Po projekcjach konkursowych, wraz z Piotrem Rokickim z Radia Szczecin i jurorem konkursu, będzie można porozmawiać o tym, po co robi się współcześnie dokumenty muzyczne, jakie są kulisy finansowe i filmowe tych produkcji, a także co zrobić, żeby zyskały uznanie na arenie międzynarodowej.

 

Program dostępny na stronie: www.europeanfilmfestival.szczecin.pl/pl/program


Szczecin European Film Festival odbędzie się w dniach 13 - 17 czerwca 2018 roku.

 

MR
Szczecin European Film Festival
Ostatnia aktualizacja:  4.06.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
„Dziura w głowie” z Bartłomiejem Topą ze światową premierą w Szanghaju
Łódzki Fundusz Filmowy 2018 – ogłoszenie wyników
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll