PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Rusza jedenasta edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Wśród gości pojawią się m.in. Agnieszka Holland i Krzysztof Penderecki. Wydarzenie rozpocznie seria koncertów „Penderecki2Cinema”, podczas których będzie można usłyszeć znane kompozycje mistrza m.in.: muzykę z filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy, „Lśnienia” Stanley’a Kubricka, czy „Bezludnej wyspy” Martina Scorsese. Koncert jest częścią obchodów jubileuszu 85. urodzin kompozytora.

Miłośnicy Jamesa Bonda i animacji Disneya również znajdą coś dla siebie. Przygotowano dla nich projekcje filmowe z muzyką na żywo. Na ekranie zobaczymy „Casino Royale" z akompaniamentem Sinfonietty Cracovii pod batutą Gavina Greenaway’a, oraz „Piękną i Bestię” w wersji live action w towarzystwie Chóru Polskiego Radia i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.


W programie przewidziano także dwa spotkania z Agnieszką Holland. W rozmowie z Grażyną Torbicką reżyserka opowie o dotychczasowej twórczości i planach na przyszłość. W panelu przewidzianym na trzeci dzień festiwalu, wraz z Janem A.P. Kaczmarkiem i Antonim Komasą-Łazarkiewiczem podejmie temat muzyki w filmie.


Krzysztof Penderecki, fot. materiały prasowe


Dla tych, którzy chcieli by dowiedzieć się więcej o praktycznym wykorzystaniu muzyki w grach komputerowych przygotowano warsztaty ze specjalistami, prowadzone w języku angielskim. Podczas 11. Festiwalu Muzyki Filmowej odbędzie się 6. Forum Audiowizualne, które rozpocznie się 28 maja.To miejsce spotkań początkujących twórców branży muzyczno-filmowej z ekspertami w tej dziedzinie. W ramach warsztatów 25 zwycięzców konkursu FMF Young Talent Award przejdzie przez cały proces udźwiękowienia filmu. Wykład inaugurujący poprowadzony przez kompozytora Richarda Bellisa dotyczył będzie między innymi relacji między kompozytorem a reżyserem filmu.


Sinfonietty Cracovia, fot. materiały prasowe


W kolejnych dniach – począwszy od 30 maja 2018 roku - publiczność FMF będzie miała możliwość uczestniczenia w serii otwartych spotkań, warsztatów i paneli dyskusyjnych, organizowanych w ramach Centrum Festiwalowego. W harmonogramie wydarzeń towarzyszących znajdą się między innymi spotkania z najwybitniejszymi filmowcami, zaprojektowane w ramach cyklu Scoring4Polish Directors. I tak z miłośnikami kina i muzyki filmowej spotkają się producenci Jan Kwieciński (Atak paniki), Piotr Starak (Bogowie, Sztuka kochania) i Roman Jarosz (Człowiek z magicznym pudełkiem), scenarzysta i reżyser Paweł Maślona (Demon,Atak paniki), scenarzysta, aktor i reżyser,  „ikona polskiego offu” Bodo Kox (Człowiek z magicznym pudełkiem), reżyserka i producentka filmów animowanych Dorota Kobiela (Twój Vincent) oraz  kompozytorzy Sandro di Stefano (Człowiek z magicznym pudełkiem), Clint Mansell (Czarny łabędź, Twój Vincent) i Radzimir Dębski (Ranczo, Atak paniki, Sztuka kochania)”.


11. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie potrwa do 5 czerwca.BD
Festiwal Muzyki Filmowej
Ostatnia aktualizacja:  28.05.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Ostatnie dni naboru na Docu Talents from the East
Laureaci Międzynarodowego Festiwalu Żydowskie Motywy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll