PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  30.03.2018
„Za niebieskimi drzwiami”, polska produkcja fantasy o nastoletnim chłopaku, który odkrywa, że drzwi w jego pokoju prowadzą do zupełnie innej rzeczywistości zostanie pokazana 1 kwietnia na antenie HBO.
"Za niebieskimi drzwiami" to film dla najbardziej wymagającego widza: dzieci i widowni familijnej. Bohaterem jest 11-letni Łukasz, którego matka w wyniku wypadku zapada w śpiączkę. Łukasz trafia do pensjonatu ciotki, gdzie przypadkowo odkrywa tytułowe niebieskie drzwi, stanowiące przejście do innej rzeczywistości i będące czymś na kształt portalu między wymiarami. Rozpoczyna się nowy, trudny, ale i magiczny rozdział w życiu Łukasza. 
 
Autor książki, Marcin Szczygielski, pomysł przeniesienia książki na ekran przyjął z ogromną radością:  - Nie tylko dlatego, że jestem jej autorem, ale przede wszystkim dlatego, że wierzę w zawarty w niej potencjał, który już na etapie czytania powieści działa na wyobraźnię młodych odbiorców, jeszcze mocniej poruszy ich z ekranu kinowego. Jestem przekonany, że ekipa przygotowująca film będzie potrafiła uwypuklić, rozwinąć i wzmocnić wszystkie wartości książki zachowując przy tym przygodowo-fantastyczny charakter opowieści. Dziecięcy odbiorcy mojej książki reagują na nią żywiołowo i dostrzegają w niej nie tylko magiczną opowieść, ale także jej przesłanie. 

Reżyserem filmu jest Mariusz Palej, scenariusz napisali: Adam Wojtyszko, Katarzyna Stachowicz-Gacek i Magdalena Nieć. W obsadzie aktorskiej zobaczymy dzieci wybrane w ogólnopolskim castingu oraz takie gwiazdy jak Ewa Błaszczyk, Michał Żebrowski, Adam Ferency, Teresa Lipowska i Magdalena Nieć. Pozostali współtwórcy to doświadczony i uznany zespół: scenografia – Katarzyna Sobańska, kostiumy – Barbara Sikorska-Bouffał, zdjęcia – Witold Płóciennik, komputerowe efekty specjalne – Ryszard Rogocki.
 
 
"Za niebieskimi drzwiami"na antenie HBO 1 kwietnia o godz. 20:10.
 
MR
HBO
Ostatnia aktualizacja:  20.04.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Borys Lankosz – urodzinowy awers
Nabór na Ars Independent 2018
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll