PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Film koprodukowany przez Koi Studio „Whatever Happens Next“ w reżyserii Juliana Pörksena będzie miał swoją światową premierę w prestiżowej sekcji „Perspective Deutsches Kino“ podczas 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.
Whatever Happens Next” to film drogi o pewnym łobuzie i jego wyprawie w poszukiwaniu wolności, samookreślenia i tego, czym jest odpowiedzialność, dzięki której niechcący odkrywa, czym jest radość życia. Podczas podróży poznaje różne typy ludzkie: melancholików, zakochanych, cwaniaków, szaleńców, a także postaci po prostu piękne.

Reżyser filmu, Julian Pörksen, pracował jako asystent Christopha Schlingensiefa i studiował dramaturgię w Lipsku. Jego pierwszy film krótkometrażowy „Sometimes We Sit and Think and Sometimes We Just Sit” był wyświetlany w 2012 roku na Berlinale - w sekcji Perspektive Deutsches Kino. Jego książka „Verschwende Deine Zeit” w trzecim wydaniu Alexander-Verlag została opatrzona przedmową Carla Hegemanna. Julian był uczestnikiem zajęć Zurich Masterclass. W 2013 otrzymał stypendium Fundacji Kultury Saksonii. Jego pierwsza sztuka „Wir wollen Plankton sein” miała swoją premierę w 2016 roku w Schauspiel Köln, druga sztuka „Doing Things With Words” ma swoją premierę pod koniec 2017 roku.

Niemieckim producentem filmu jest Stefan Gieren, który był nominowany do Oscara za swój dyplomowy film „Raju”. Od tego czasu wyprodukował doku-dramę „Kunduz”, pełnometrażowy thriller „Radio Silence” oraz turecko-niemiecki dramat „Toz Bezi” (wyświetlany podczas Berlinale Forum w 2016 roku). Jego filmy wygrały ponad 80 międzynarodowych nagród. Specjalizuje się w międzynarodowych koprodukcjach i kinie autorskim oraz w projektach, które mają szansę na dystrybucję interaktywną.

Polską producentką filmu jest Agnieszka Dziedzic, współzałożycielka domu produkcyjnego Koi Studio, członkini sekcji Młodych Producentów KIPA, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Wajdy. Uczestniczyła w wielu zagranicznych warsztatach filmowych takich jak Sources2, MAIA Workshops czy Eave Puentes. Jej debiutancki film "Małe stłuczki" został premierowo pokazany na festiwalu w Rotterdamie w 2014 roku i nagrodzony na wielu kolejnych festiwalach w kraju i za granicą. Jej kolejny film, "Tarapaty" miał swoją premierę we wrześniu 2017 roku w kinach w całej Polsce (dystrybutor: Next Film) i pobił rekord frekwencyjny wśród film dla widowni familijnej – poszło na niego ponad 300 tysięcy widzów. W 2015 roku Agnieszka Dziedzic została nagrodzona z najlepszy debiut producencki za film „Małe Stłuczki”. Nagrodę przyznaje Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Autorem zdjęć do filmu jest ceniony niemiecki operator Carol Burandt von Kameke. W polskiej części zdjęć za scenografię był odpowiedzialny Marcin Buśko, dźwięk - Paulina Sacha oraz Marcin Popławski, kostiumy przygotowała Weronika Wojtach. Kierownikiem produkcji w okresie developmentu był Marcin Łuczaj a w okresie zdjęciowym - Ola Cyganek. W filmie wystąpili Andrzej Mastalerz, Mariusz Jakus, Piotr Żurawski, Jędrzej Taranek, Daria Polasik, Kacper Olszewski.

Premierowy pokaz filmu podczas 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie odbędzie się 21 lutego. Film pokazywany jest w sekcji Perspektive Deutsches Kino. Film otrzymał dofinansowanie z Polsko-Niemieckiego Funduszu Filmowego.



AK
Koi Studio
Ostatnia aktualizacja:  22.01.2018
Zobacz również
fot. Koi Studio
Polskie dokumenty na styczniowych festiwalach
Sukcesy polskich filmów dokumentalnych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll