PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Światowa premiera „Delegation” wzbudziła spory entuzjazm krytyków i publiczności. Pokazywany, w sekcji Generacja 14+ na Berlinale, film w reżyserii Asafa Sabana jest polsko-izraelsko-niemiecką koprodukcją.

"Delegation" opowiada o grupie izraelskich nastolatków, którzy przyjeżdżają do Polski na wycieczkę śladami miejsc pamięci o Holocauście. Podczas kilku dni w kraju swoich pradziadków nastolatkowie z Izraela marzną na kość, przeżywają cierpienia swoich przodków, pękają ze śmiechu i robią szalone rzeczy – takie, które mogą zdarzyć się tylko na szkolnych wycieczkach. Głównymi bohaterami jest trójka przyjaciół: Nitzan, Frisch i Ido, którzy właśnie znajdują się w szczycie hormonalnej burzy towarzyszącej dorastaniu. Podczas pobytu w Polsce muszą mierzyć się zarówno z wielkimi dramatami historii, jak i codziennymi dylematami nastoletniej rzeczywistości. W rolach głównych w filmie oglądamy debiutujących izraelskich aktorów: Yoava Bavlego, Naomi Harari i Leiba Leva Levina, a także Ezrę Dagana. Partnerują im polscy aktorzy: Karolina Bruchnicka, Pascal Fischer i Lech Dyblik.


Portal HighOnFilms w obszernej recenzji rozpisuje się o „Delegation” w samych superlatywach, chwaląc między innymi znakomitą reżyserię oraz świetnie oddaną głębię psychologiczną postaci.„Delegation” to film o dojrzewaniu, opowiadający o dziwnym i wyjątkowym doświadczeniu, którego sam doświadczyłem jako nastolatek i które podziela tak wiele osób dorastających i kształcących się w Izraelu – mówi reżyser filmu Assaf Saban.


Kadr z filmu, fot. Koi Studio

 

Dla reżysera Asafa Sabana to drugi film pełnometrażowy. Zdjęcia, których autorem jest Bogumił Godfrejów, realizowane były m.in. w Krakowie, Łodzi i Warszawie, przy wsparciu Kraków Film Commission i Łódź Film Commission. Za scenografię odpowiada Ewa Mroczkowska, za kostiumy – Monika Grzeszczyk, za charakteryzację – Paula Adryańczyk, za montaż – Michal Oppenheim a przy opracowaniu muzycznym filmu z izraelskim kompozytorem Assafem Talmudi współpracuje Maniucha Bikont.


Twórcy filmu na premierze w Berlinie, fot. Koi Studio


Koi Studio na czele z Agnieszką Dziedzic jest wiodącym producentem filmu, producentem wykonawczym – Tomasz Morawski z Haka Films, a z kolei kierownikiem produkcji – Marcin Kupiecki. Niemiecką koproducentką jest Roshanak Behesht Nedjad (In Good Company), a izraelskim – Yoav Roeh (Gum Films). Koproducentami filmu są Canal+ , Haka Films, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz EC-1 Łódź – Miasto Kultury. Międzynarodowym agentem sprzedaży jest New Europe Films Sales. Na razie nie wiadomo, kiedy " Delegation" trafi do polskich kin.

Marcin Radomski
Berlinale
Ostatnia aktualizacja:  2.01.2024
Zobacz również
Scenografka Elwira Pluta wyróżniona za pracę przy filmie „Chłopi”
"Wyrwa": thriller Bartosza Konopki z Tomaszem Kotem i Karoliną Gruszką
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll