PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  18.10.2021
Krótkometrażowa fabuła „Marcel” Marcina Mikulskiego wyprodukowana przez Studio Munka SFP zdobyła nagrodę za reżyserię na The Pigeon IFF w islandzkim Isafjordur. Polska publiczność będzie mogła obejrzeć nagrodzoną produkcję już w najbliższy piątek 22 października o godz. 22.20 na antenie TVN Fabuła.
The Pigeon IFF to impreza, która w tym roku debiutowała na mapie międzynarodowych festiwali filmowych. Jej twórcy stawiają sobie za cel szeroką prezentację kinematografii z różnych stron świata w ramach konkursów krótkiego metrażu i dokumentu. Polska była gościem specjalnym premierowej edycji festiwalu, a produkcje znad Wisły dominowały w gronie tegorocznych laureatów. Wśród nagrodzonych znalazł się także Marcin Mikulski – autor przewrotnej komedii „Marcel”.

Tytułowy Marcel to człowiek bez właściwości, postać, której nikt nie zauważa. W windzie ludzie się przy nim całują, w autobusie nikt nie sprawdza jego biletu, w pracy dokumenty omijają biurko Marcela. Wszystko się zmienia, gdy na drodze mężczyzny staje Karolina – niedoszła samobójczyni, której Marcel przypadkowo ratuje życie...

W postać głównego bohatera wcielił się Piotr Żurawski. Na ekranie partneruje mu Marta Ścisłowicz. Film powstał w Studio Munka SFP w ramach dofinansowanego przez PISF programu „30 Minut”. Za produkcję „Marcela” odpowiadali Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński, producentką wykonawczą była Joanna Malicka. Film powstał w koprodukcji z firmami 34 Film!, TVN Film, Coloroffon i Dreamsound.

Reżyser Marcin Mikulski jest absolwentem Szkoły Wajdy oraz Scuola Internazionale Cinema e Televisione w rzymskim Cinecitta. Jest autorem filmów krótkometrażowych, reklam i teledysków. Za film „Leon i Barbara” w 2013 roku otrzymał Nagrodę Publiczności na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Jego teledyski dla Twilite, Terrific Sunday i Hello Mark prezentowane były na wielu międzynarodowych festiwalach.

Nagroda za reżyserię w Islandii nie pierwsze wyróżnienie dla „Marcela”. Film otrzymał m.in. nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2019), Grand Prix festiwalu „Lato z Muzami” (2019), Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich na WAMA Film Festival (2019), Nagrodę Studencką na Festiwalu Krótkiego Metrażu w Nicei (2020), Srebrne Grono na Lubuskim Lecie Filmowym (2020), nagrodę dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego na Sopot Film Festival (2020) oraz Décalé Prize na Festiwalu Kina Europejskiego w Lille we Francji (2021).

Już w najbliższy piątek, 22 października „Marcel” będzie miał swoją telewizyjną premierę w ramach na antenie TVN Fabuła. Początek emisji o godz. 22.20.
MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  18.10.2021
Zobacz również
„Pasażer”. W Studiu Munka powstaje film o Andrzeju Munku
Pierwszy zwiastun filmu „Obłoki śmierci - Bolimów 1915"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll