PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W Łodzi trwają zdjęcia do polsko-niemiecko-izraelskiej koprodukcji ,,The Delegation” w reżyserii Asafa Sabana. Autorem zdjęć do filmu jest Bogumił Godfrejów a polską producentką Agnieszka Dziedzic z Koi Studio.
W Łodzi trwają zdjęcia do polsko-niemiecko-izraelskiej koprodukcji ,,The Delegation” w reżyserii Asafa Sabana. Autorem zdjęć do filmu jest Bogumił Godfrejów a polską producentką Agnieszka Dziedzic z Koi Studio.

Yoav Bavly

"The Delegation" opowiada o grupie izraelskich nastolatków, którzy przyjeżdżają do Polski na wycieczkę śladami miejsc pamięci o Holocauście. Głównymi bohaterami filmu jest trójka przyjaciół: Nitzan, Frisch i Ido, którzy właśnie znajdują się w szczycie hormonalnej burzy towarzyszącej dorastaniu. Podczas pobytu w Polsce muszą mierzyć się zarówno z wielkimi dramatami historii,  jak i codziennymi dylematami nastoletniej rzeczywistości. "The Delegation" to film o tym, że ciężko jest być nastolatkiem, szczególnie kiedy w czasie wizyty w byłym obozie zagłady jedyne na czym możesz się skoncentrować to dziewczyna, która stoi obok ciebie.
 
Podczas kilku dni w kraju swoich pradziadków nastolatkowie z Izraela marzną na kość, przeżywają cierpienia swoich przodków, pękają ze śmiechu i robią szalone rzeczy - takie, które mogą zdarzyć się tylko na szkolnych wycieczkach.
  Asaf Saban, Piotr Starzyk i Gal Rosenbluth

Zdjęcia do filmu realizowane są w Krakowie, Łodzi i Warszawie przy wsparciu Kraków Film Commission i Łódź Film Commission. Do najważniejszych lokacji zdjęciowych należą miejskie plenery w Krakowie – Rynek Główny i Kazimierz, Synagoga Tempel, Obóz w Płaszowie, oraz Cmentarz Żydowski w Łodzi, Stacja Radegast, łodzkie plenery i lotnisko Lublinek. Zdjęcia planowane są także w Treblince oraz w Warszawie i okolicach.
 
W głównych rolach w filmie zobaczymy debiutujących izraelskich aktorów: Yoava Bavlego, Naomi Harari i Leiba Leva Levina, a także znanego z roli rabina w “Liście Schindlera” Ezrę Dagana w roli dziadka Frischa. W rolach drugoplanowych zagrają polscy aktorzy: Karolina Bruchnicka, Pascal Fischer i Lech Dyblik.
 
Delegation powstaje w koprodukcji z partnerami z Izraela i Niemiec, których przez lata, pracy nad filmem, udało mi się dobrze poznać. Cieszę się, że możemy mówić jednym, głosem o naszej wspólnej historii i o tym, co ona dla nas znaczy. Opowiadamy o Holokauście z perspektywy ludzi młodych, którzy tak jak my nie doświadczyli traumy wojny. Mimo to wspomnienie Zagłady nadal kształtuje ich spojrzenie na świat, bardziej niż mogliby przypuszczać. Z produkcyjnego punktu widzenia: jestem dumna, że pomimo wyzwań jakie stawia przed nami pandemia i inflacja udało się nam zamknąć budżet i doprowadzić do realizacji zdjęć. - mówi producentka filmu, Agnieszka Dziedzic.
 
Dla Asafa Sabana będzie to drugi film pełnometrażowy, jego pierwszy film był nominowany do głównych izrealskich nagród, a jego short “On Leave” zjeździł największe festiwale na świecie i był jednym z najważniejszych filmów krótkometrażowych 2009 roku.

Ezra Dagan

Za zdjęcia do filmu odpowiedzialny jest polski operator Bogumił Godfrejów, zaś za scenografię odpowiada Ewa Mroczkowska, za kostiumy Monika Grzeszczyk a charakteryzację Paula Adryańczyk. Film zostanie montuje niemiecka montażystka Michal Oppenheim, a przy opracowaniu muzycznym filmu z Izraelskim kompozytorem Assafem Talmudi współpracuje Maniucha Bikont.Koi Studio na czele z Agnieszką Dziedzic jest wiodącym producentem filmu, producentem wykonawczym jest Tomasz Morawski z Haka Films, a kierownikiem produkcji - Marcin Kupiecki. Niemiecką koproducentką jest Roshanak Behesht Nedjad (In Good Company), a izraelskim koproducentem Yoav Roeh (Gum Films).
Międzynarodowym agentem sprzedaży jest New Europe Films Sales. Koproducentami filmu są Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz EC-1 Łódź - Miasto Kultury.

Yoav Bavly, Naomi Harari i Leib Lev Levin

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Eurimages, niemieckie fundusze: Medienboard Berlin-Brandenburg Film Commission i Mitteledeutsche Medienforderung Film Commission oraz Izraelski Fundusz Filmowy.


Fotosy: Natalia Łączyńska


WRÓB
Koi Studio
Ostatnia aktualizacja:  13.02.2022
Zobacz również
"Piosenki o miłości" przedpremierowo na Walentynki
Kreatywna Europa: sprawdź aktualne dofinansowania
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll