PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
57. Krakowski Festiwal Filmowy dobiegł końca. Na gali w kinie Kijów.Centrum, 3 czerwca 2017 roku poznaliśmy laureatów czterech konkursów, programu Doc Lab Poland oraz nagród pozaregulaminowych. Oto zdjęcia z tej ceremonii!


Sala Kina Kijów wypełniona była po brzegi. W pierwszym rzędzie: członkowie jury i członkowie Rady Programowej KFF.Agnieszka Odorowicz, Jacek Bromski i Monika Smoleń.Jury Konkursu Polskiego: Marta Pajek, Dariusz Jabłoński z małżonką, Dorota Segda.


Jury Konkursu Polskiego: Krzysztof Spór, Wojciech Kasperski, Marta Pajek, Dariusz Jabłoński z małżonką.


Dyrektor Festiwalu Krzysztof Gierat
Wiceprezes  SFP Karolina Bielawska ogłosiła Nagrodę Publiczności.Irena Strzałkowska ogłosiła, że nagrodę Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych dla najlepszego producenta otrzyma ........ Anna Gawlita (Kijora Film). Na zdjęciu z Tomaszem Wolskim. Wolski z kolei otrzymał nagrodę wręczaną pod patronatem Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych za najlepsze zdjęcia ufundowana przez Coloroffon Film - za film FESTIWAL.Dorota Segda - rektor PWST w Krakowie, jurorka w Konkursie Polskim z laureatami.


Jury konkursu DocFilmMusic i lauerat Till Schauder za film KIEDY BÓG ŚPI (USA, Niemcy. Drugi z prawej - Antoni Komasa-Łazarkiewicz.Dominik Jagodziński, montażysta filmu "Beksińcy. Album wideofoniczny" Marcina Borchardta odbiera wyróżnienie w Konkursie Dokumentalnym z rąk przewodniczącego jury Pawła Łozińskiego.   Bardzo szczęśliwy Damian Kocur - SREBRNY LAJKONIK dla reżysera najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego – za film "Nic nowego pod słońcem".To był jego wieczór! Srebrny Smok dla Zbigniewa Czapli za film DZIWNY PRZYPADEK.Zbigniew Czapla wyjechał z Krakowa z dwoma nagrodami. Obok Srebrnego Smoka w Konkursie MIędzynarodowym, dostał jeszcze Srebrnego Lajkonika w Konkursie Polskim!Studio Munka SFP ma powody do radości. SREBRNY LAJKONIK dla reżysera najlepszego filmu dokumentalnego – dla  Grzegorza Brzozowskiego za film "Obcy na mojej kanapie" - za barwną i mądrą opowieść o spotkaniach na kanapie ludzi z różnych światów – spotkaniach, które zmieniają zarówno bohaterów, jak i widzów.Grzegorz Szczepaniak wyjeżdża z Krakowa ze Złotym Lajkonikiem w Konkursie Polskim a także  z nagrodą jury studenckiego.Laureaci Doc Lab Poland - Maciej Cuske i Marcin Sauter.Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej wręczała Złotego Smoka w Konkursie Krótkometrażowym.Rodzinne zdjęcie uczestników i organizatorów Doc Lab Poland.Jurorzy Konkursu Krótkometrażowego z laureatami. W środku Agnieszka Smoczyńska, szefowa jury.Niezwykły moment gali. Uczestnicy wznieśli kartki z napisem "Uwolnić Olefa Sentsova", aby wyrazić swoją solidarność z osadzonym w rosyjskim więzieniu ukraińskim reżyserem.

Autorami zdjęć są TOMASZ KORCZYŃSKI i RAFAŁ SAGAN.


 


WRÓB
artykuł redakcyjny / KFF
Ostatnia aktualizacja:  8.06.2017
Zobacz również
„Śmierć jak kromka chleba” i spotkanie z Kazimierzem Kutzem
57. KFF. Forum SFP (cz. II). Jak pomóc dokumentowi i animacji?
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll